💧💡ZNIŻKĄ: Lampy UV Więcej tutaj 06d 08g 52m 13s

Jesteśmy największym internetowym sklepem akwarystycznym w Polsce

Seachem Flourish Excel 500 ml

Kod towaru 494
70 zł
57,85 zł bez VAT
szt.

W magazynie > 1000 sztuk

Ładowanie daty dostawy
Ładowanie osi czasu dostawy
cashback

Zwrócimy Ci 2,10 zł za zakup produktu.

Otrzymasz zniżkę na następny zakup. Warto regularnie robić u nas zakupy.

Więcej informacji o programie lojalnościowym

Polecamy ten produkt!

Flourish Excel jest źródłem węgla organicznego. Zazwyczaj jest on uzyskiwany przez rośliny z CO2, ale można go również łatwo uzyskać z prostych związków organicznych. Flourish Excel można używać z dodatkiem CO2 jak również bez niego. Flourish Excel ma również specjalne właściwości, dzięki którym wspomaga działanie żelaza w formie Fe+2, które jest lepiej wykorzystywane przez rośliny, niż żelazo w formie Fe+3.

Dawkowanie: Przy pierwszym użyciu lub po wymianie ponad 40% wody użyj 5 ml (jedna pełna nakrętka) na każdych 40 l wody w akwarium. Kolejną dawkę zmniejsz na 5 ml na 200 litrów wody w akwarium dziennie lub co drugi dzień. W gęsto zarośniętych zbiornikach dawka może być lekko zwiększona. Przy małych dawkach pamiętaj, że każdy gwint na zakrętce oznacza 1 ml. Zalecamy dozować za pomocą strzykawki.

zabiják řas Zlikwidujcie rzęsę za pomocą produktu Flourish Excel:
instrukcje tutaj

Kolejne zalety/korzyści Seachem Flourish Excel

1) Zawiera składnik, który sprawia, że żelazo staje się bardziej dostępne dla roślin

Żelazo w wodzie w akwarium znajduje się głównie w formie Fe3+. Niestety, ta forma nie jest łatwo przyswajalna przez rośliny. Rośliny lepiej przyjmują żelazo w formie Fe2+. Excel zawiera substancję, która transformuje żelazo z Fe3+ na Fe2+. Różnica wzrostu roślin, po użyciu Excela, jest znacząca, nie tylko ze względu na dostarczany węgiel.

2) Seachem Flourish Excel był pierwszym płynnym węglem na rynku

Pierwszy pomysł dostarczenia węgla roślinom pojawił się w laboratorium firmy Seachem. Od tego czasu skład, dzięki testom laboratoryjnym, został niejednokrotnie ulepszony. Inne dostępne na rynku płynne węgle to tylko mniej lub bardziej udane kopie.

Seachem Laboratoře

Często zadawane pytania Seachem Flourish Excel

„Przed użyciem nawozów Seachem Flourish, Iron i Excel miałem w akwarium zielony nitkowaty i czarny glon. Po trzech dniach używania produktów glon zaczął czerwienieć i rozpadać się. Po czterech kolejnych dniach całkiem zniknął. Czy możecie wskazać, który z tych produktów spowodował likwidacje glonów? Nigdy nie widziałem tak nagłej zmiany w przeciągu zaledwie kilku dni.“

Jest to spowodowane Seachem Flourish Excelem, który jest znany z częstych efektów zahamowania wzrostu glonów. Zjawisko to zaobserwowała duża liczba klientów, ale według naszych testów laboratoryjnych znaczne zahamowanie wzrostu glonów nie występuje w każdych warunkach. W niektórych mniej a w innych w ogóle. Z tego powodu reklamujemy Excel jako źródło węgla organicznego, a nie jako algicyd.

„Czy aktywny węgiel i inne media filtracyjne mogą pobrać Excel z wody i go odfiltrować??“

Wszystkie chemiczne i standardowe media filtracyjne mają minimalny wpływ na ilość i dostępność Excela w wodzie. Bez obaw możesz ich używać w tym samym czasie.

„Kiedy lepiej stosować Excel w nocy czy w ciągu dnia?“

Excel jest źródłem węgla, który jest pobierany przez rośliny, w trakcie fotosyntezy, w ciągu dnia. Teoretycznie lepiej stosować Excel rano. Z drugiej strony Excel utrzyma się w wodzie przez 24 godziny od zastosowania, zanim całkowicie zniknie. W związku z tym Excel może być stosowany w dowolnym momencie. Excel nie wpływa na pH.

„Czy Seachem Flourish Excel może zastąpić CO2 w akwarium?“

Tak i nie. Dostarcza roślinom do fotosyntezy tą samą substancję odżywczą co CO2, a mianowicie węgiel (C). CO2 spowoduje szybszy wzrost roślin z tego powodu, że doda większe ilości węgla. z drugiej strony Excel doda mniejsze ilości węgla, ale w bardziej dostępnej formie dla roślin (jest dla nich bezpośrednio dostępny, nie musi być transformowany jak w przypadku CO2). Używanie obu jednocześnie przynosi najlepsze efekty - duża ilość i łatwy dostęp do węgla. Znacznie lepszy wzrost roślin zauważają akwaryści przy użyciu Excela z dodatkiem CO2 jak i bez niego.

„Czy Excel jest bezpieczny dla ryb i krewetek?“

Tak, Excel jest absolutnie bezpieczny dla wszystkich krewetek i ryb, nie powoduje żadnych skutków ubocznych, co jest potwierdzone przez laboratorium i w ścisłej współpracy z dziesiątkami hodowców ryb.

„Czy produktem Excel można likwidować glony?“

Przy stosowaniu miejscowym Excel zlikwiduje przede wszystkim czarne i długie, zielone glony nitkowate. Wystarczy pobrać zalecaną dzienną dawkę do strzykawki, włożyć rękę do akwarium i opryskać glony. W przeciągu dwóch dni glony zróżowieją, a w ciągu kilku kolejnych całkowicie znikną.

„Z opisu produktu wynika, że produkt jest źródłem węgla, mogę prosić o rozwinięcie tego tematu?“

Rośliny do fotosyntezy i wzrostu potrzebują węgla. Uzyskują go z CO2, który się przekształci w następujące związki: 1,5 - bisphosphate, i 2-carboxy-3-keto-D-arabinitol 1,5 bisphosphate Te związki można wykorzystać. Są to złożone słowa, ale mówimy o prostych łańcuchach węglowych. Flourish Excel nie zawiera właśnie tych łańcuchów węglowych, ale bardzo podobne, które się na nie w prostej chemicznej lub enzymatycznej reakcji przemienią. Przy użyciu Excela rośliny nie muszą dokonywać skomplikowanego przekształcenia CO2 na te związki, ale otrzymają gotowy związek, który mogą bezpośrednio wykorzystać. Dlatego użycie Excela jest tak widoczne.

Czy jesteś zmęczony codziennym dodawaniem nawozów do akwarium? 😣

Dzięki automatycznemu dozownikowi, niewolnicza praca nad utrzymaniem akwarium w idealnym stanie to już przeszłość. Dozowanie wszystkich płynów jest teraz wygodnie kontrolowane przez inteligentną aplikację - wystarczy ustawić dni oraz ilości i gotowe. Należy jedynie raz na kilka tygodni uzupełniać nawóz. 🧪

✅ Ustawisz raz i będzie pracować za Ciebie. Akwarium ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

✅ Regularność jest podstawą, a pomijanie nawożenia nie jest dobre dla roślin, a dzięki automatycznemu systemowi dozowania nie będzie się to już zdarzać.

✅ Ważny jest również czas nawożenia, rośliny potrzebują składników odżywczych przy włączonym świetle, gdy większość ludzi jest w pracy, a nawożenie wieczorem po powrocie z pracy nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Możesz ułatwić sobie życie tutaj📍

Rating

Tylko klienci, którzy zakupili produkt mogą dodać recenzję.

W celu zapewnienia maksymalnej wiarygodności recenzji, które decydują o Twoim wyborze i dlatego są bardzo ważne, recenzje produktów mogą dodawać tylko klienci, którzy zakupili u nas produkty .

Oceniać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
Zaloguj się tutaj: Zaloguj się

Tomasz G. 4.11.2023 u produktu Seachem Flourish Excel 500 ml

Bardzo dorbry produkt.

📝 29.3.2019 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

must have

📝 16.3.2019 u produktu Seachem Flourish Excel 2000 ml

Super cena

📝 14.2.2019 u produktu Seachem Flourish Excel 500 ml

Użytkownik nie podał oceny tekstu

📝 3.2.2019 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

Użytkownik nie podał oceny tekstu

📝 22.1.2019 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

Naprawdę działa na glony. W akwarium pojawiły się krasnorosty i zielone glony a po 10 dniach stosowania zaczeły znikać. Rośliny zauważalnie odżyły. W pierwszym tygodniu stosowałem podwójną dawkę.

📝 18.1.2019 u produktu Seachem Flourish Excel 100 ml

Użytkownik nie podał oceny tekstu

📝 9.1.2019 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

zobaczymy po jakimś czasie glony na razie nie rosną a rośliny wyglądają dobrze

📝 30.12.2018 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

Mogę jedynie polecać ten produkt do zwalczenia krasnorostów, jestem cały czas w trakcie zwalczania, ale widzę już pierwsze efekty. Dziękuje za ten produkt.

📝 27.12.2018 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

Proste dawkowanie. już po tygodniu glony zaczęły obumierać, a rośliny zyskały piękny, świeży kolor polecam połączyć z nawozem dobrej jakości dla korzeni roślin

Zgłosić błąd

Z kategorii na stronie

Kod produktu: 494
Producent: Preparaty do usuwania krasnorostów Seachem | Wszystko z Seachem
Kategoria: Preparaty do usuwania krasnorostów
Dostępność: Dostępne od zaraz
Linia produktów: Seachem Flourish Excel | Seachem Flourish Excel

W sumie odpowiedzieliśmy już na 43 pytań dotyczących tego produktu ✔

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 500 ml 27.01.2018 22:02
Dzień dobry, płynny węgiel potrafi zniszczyć większość glonów, mam z tym doświadczenie w różnych zbiornikach. Jest to (wedlug składu) silny środek dezynfekujący. Chciałbym się zapytac czy ktoś zbadał jaki wpływ ma na bakterie nitryfikacyjne? dziękuje 

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, niestety nie mam wiedzy o żadnym tego typu badaniu. Węgiel płynny jest często używany i nie mam informacji by miał wpływ na bakterie nitryfikacyjne. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 100 ml 05.11.2017 17:27
Dzień dobry, mam pytanie czy w momencie kiedy stosuje nawóz flourish i ten węgiel to czy mogę jeszcze dodać flourish iron ? czy nie będzie nadmiar jakiegoś produktu? dziękuje za informację i miłego dnia  

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, jak najbardziej można używać wszystkich trzech produktów jednocześnie. Ja osobiście tak robię. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 500 ml 17.04.2017 10:20
Dzień dobry, chciałbym się dowiedziec czy można stosować płynny węgiel bezpośrednio strzykawką lub za pomocą opryskiwacza na dekoracja po odessaniu wody przy konserwacji akwarium. Dziękuje, pozdrawiam 

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, tak jest to normalny sposób aplikacji produktu. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 28.03.2017 09:34
Chciałbym się dowiedzieć czy przy likwidacji glonów trzeba brać pod uwage twardość wody? Gh - 25. Rośliny rosną bardzo dobrze, ale przy dnia pojawiają się glony. Czy ten produkt pomoże? 

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry,
twardośc wody nie ma wpływu na rozkwit glonów jak również na sposób użycia tego produktu. Seachem Flourish Excel na pewno pomoże usunąć glony, a przy aplikacji strzykawką nawet usunie je w 100%.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 10.03.2017 06:46
Dzień dobry, można używać produktu Seachem Flourish Excel zapobiegawczo i jakie dawki (tygodniowe czy codzienne)? Dziękuje za odpowiedź

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Seachem Flourish Excel to codzienny płynny nawóz, który zawiera tak ważny dla roślin węgiel. Produkt do stosowanie codziennego. To, że likwiduje glony jest tylko jego skutkiem ubocznym. Jest bezpieczny dla wszystkich mieszkańców akwarium.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 28.02.2017 07:01
dzień dobry, potrzebuje porady, posiadam akwarium 60l, w którym stosuje metodę nawożenia Estimative index (EI) z dodatkiem CO2 i Seachem Flourish Excel. rośliny rosną bardzo dobrze, ale pojawiły się, w wielkich ilościach, zielone glony na liściach i kamieniach. Proszę o poradę jak się ich pozbyć. Nie chciałbym zaszkodzić rybkom, mam neonki i razbory klinowe. dziękuje  

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry,zależy o które zielone glony dokładnie chodzi. Na zielone, nitkowate glony polecamy większą ilość krewetek, które się ich łatwo pozbędą. Jesli chodzi o glony tworzące zieloną powłokę, przydatna jest lampa UV - zawsze przy wymianie wody należy wytrzeć wszystkie szkła i wlączyć na pół dnia lampę UV . 

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 20.01.2017 06:54
Witam, czy płynnyCO2 nadaja się również do mchu? Dziękuje 

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzien dobry, płynny węgiel nie nadaje się do używania na mchy. Chodzi mi o lokalne stosowanie strzykawką. W przypadku klasycznego stosowanie, jako dodatek do nawozu, nie szkodzi mchom. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 500 ml 27.05.2016 12:29
Dzień dobry. Stosuje ten produkt według przedstawionego przez was planu, z dawkowaniem co dwa dni. Przynosi to świetne efekty. Chciałbym jeszcze wiedzieć czy po dwóch tygodniach, kiedy skończę kurację, nadal mam stosować ten produkt? Myślę, że będę musiał przynajmniej po 5 ml żeby glony się znowu nie pojawiły. Dziękuje 

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzien dobry, 
po tej kuracji należy przejść do standardowego dawkowania podanego w instrukcji na butelce. Jesli glony powrócą oznacza to, że coś jest nie tak w akwarium (źle ustawione światło vs skladniki odżywcze vs CO2). Glony pojawiają się często w akwariach z niedoborem CO2, w zbyt naświetlonych akwariach lub w akwariach ze zbyt dużą liczbą ryb. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 05.12.2015 10:43
Dzien dobry, chciałbym się zapytać jak długo można używać produktu Flourish Excel. Boję się o rybki. Dziękuje za odpowiedź

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, przy używaniu zgodnie z instrukcją nie ma się czego obawiać. Tego produktu można używać nieprzerwanie. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 05.06.2015 08:33
Dzień dobry, polecanie używać tego produktu razem z CO2?

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry,tak, płynny CO2 ma problem z dotarciem do najniższych poziomów akwarium, ponieważ ma tendencję do uciekania na powierzchnię. Płynny węgiel zapewnia dotarcie węgla do dna akwarium.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 06.01.2015 14:46
Dzień dobry, jak długo trzeba używać produktu Seachem Flourish Excel żeby zobaczyć pierwsze efekty? Jaki jest maksymalny czas uzywania? Dziękuje za odpowiedź

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry,jeśli produkt jest stosowany miejscowo poprzez zanurzenie ręki do wody i aplikowanie strzykawką to efekty będą widoczne juz drugiego dnia, a trzeciego dnia glony znikną. Nie przekraczaj dziennej zalecanej dawki. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 100 ml 07.11.2022 08:22
Chcę zapytać czy obumierające glony mogą zaszkodzić innym mieszkańcom akwarium jako pokarm? Dziękuję.
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Witam,
używamy produktu rutynowo i nie napotkaliśmy tego problemu.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 100 ml 26.05.2022 23:11
Witam, zacząłem zauważać piękny odrost mchu, kiedy używam węgla w płynie Invital Carbon do usuwania karmazynów, nie mogę tego osiągnąć przy użyciu Seach Flourish Excel.
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Witam,

Dziękuję za zapytanie. Ogólnie rzecz biorąc, przy stosowaniu płynnego Co2 należy zachować ostrożność, jeśli w akwarium znajdują się mchy. Jeśli masz w zbiorniku tylko mchy, nie zalecamy jego stosowania, tzn. jeśli masz problem z węglem, to będziesz go miał z excelem.

Jeśli zastosowałeś węgiel miejscowo, spróbuj dozować go konwencjonalnie przez pompę.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 4 l 12.12.2021 11:39
Witam.Mam akwarium 60l aguatlantis,oświetlenie oryginalne,10 godzin światła. Mam zielone, włochate glony, co mogę z tym zrobić. czy mogę używać jednocześnie węgla i flourischexel?
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry,
stosować tylko jeden z produktów, oba produkty są płynne węgla.

Polecam świecić tylko 8 godzin, przed rzęsy polecam do naśladowania:
https://www.invital.pl/ukazkovy-postup-s-fotkami-jak-se-zbavit-cerne-stetickove-rasy-a-staghornu-presny-navod-153

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 23.11.2021 11:19
Witam. Czy mogę nadal używać tego produktu, skoro od prawie 3 lat stoi opuszczony w piwnicy? Używałem go w małym akwarium, które już nie istnieje. Nie mogłem nigdzie znaleźć daty ważności, ale niektóre nawozy mogą być używane przez 5 lat. Czy dotyczy to również S.F. Excel, czy powinienem go wyrzucić. Dziękuję.
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Witam,
możesz korzystać z produktu na własne ryzyko.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 50 ml 29.07.2021 22:29
dobry dzień chcę zacząć używać Seachem Flourish Excel liquid co2 jak prawidłowo dozować go od początku a potem kontynuować mam akwarium 60l.
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Jak dawkować, proszę odnieść się do opisu produktu:. https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/hnojiva-pro-rostliny/seachem-flourish-excel-250ml Jeśli zmagasz się z rzęsami z włosia polecam ten artykuł. https://www.rostlinna-akvaria.cz/ukazkovy-postup-s-fotkami-jak-se-zbavit-cerne-stetickove-rasy-a-staghornu-presny-navod-153

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 22.06.2021 20:20
Dzień dobry używam CO2 z butli i używam bioflor master i używałem CO2 vital i chcę zapytać czy mogę używać mysto CO2 vital flourish Excel.Dziękuję
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, to na pewno jest możliwe.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 14.06.2021 17:59
Witam, czy to możliwe, że ten produkt zabił również moje świeżo posadzone rośliny? Konkretnie Myriophyllum 'Guyana' i eleocharis-parvulus, wyglądały ładnie, a po kilku dokładnych dawkach wg instrukcji zbrązowiały i padły :( Nie wiem czy powinno się je dawkować po ukorzenieniu, mam akwarium 30L
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Przy przestrzeganiu zalecanego dawkowania, śmiertelność roślin nie może wystąpić z powodu tego produktu..

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 07.06.2021 17:27
Witam, chciałabym zastosować metodę wypłukiwania zainfekowanych roślin z glonów w kąpieli. Chciałabym zapytać, czy macie sprawdzoną i działającą metodę, jakie stężenie stosować i na jak długo zostawić tam kwiaty ? Mam Flourisch excel, invital carbon i jeśli to możliwe również Seachem Prime. PS: są to duże kwiaty liściaste (niestety nie mogę namierzyć nazw) i dzięki za wszelkie rady:)
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Nie mam doświadczenia z moczeniem roślin, nie polecam tego.. Polecam: https://www.rostlinna-akvaria.cz/ukazkovy-postup-s-fotkami-jak-se-zbavit-cerne-stetickove-rasy-a-staghornu-presny-navod-153.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 500 ml 28.05.2021 19:26
Dzień dobry na ścianie 3d mamy zrobione zielone glony czyszczone mechanicznie nie może mi pomóc ten produkt lub jeśli masz zalecane żadnych. Dziękuję, mam akwarium 450 l
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Jaki to rodzaj zielonych alg?  https://www.rostlinna-akvaria.cz/rasy

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 22.05.2021 08:51
Dzień dobry, jadąc na dłuższy czas w moim akwarium (17l) zajmuje się zielenicami nitkowatymi. Dlatego kupiłem Seachem Flourish Excel i obecnie dozuję 0,5 ml na dotknięte obszary, jednak jak dotąd bez rezultatu. Czy konieczne jest dodanie innego produktu, aby pozbyć się glonów? Zauważyłam, że kwiat dywanu również zaczyna się rozjaśniać. Dziękuję za odpowiedź
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, ten lek powinien Ci pomóc. Proszę daj mi znać jak długo zajmujesz się oświetleniem i jak mocne jest Twoje oświetlenie?

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 20.05.2021 14:25
Dzień dobry mam filtr do akwarium 100l który produkuje 1400l/h i mam stetyczną rasę mam kilka kwiatów używam bioflor master i CO2 vital i CO2 w stanie gazowym i mam oświetlenie ledowe i chcę zapytać czy mogę użyć Seachem Flourish Excel do tej rasy.Dziękuję>
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Używaj tylko jednego z płynnych węgli ("CO2"). Polecam śledzić https://www.rostlinna-akvaria.cz/ukazkovy-postup-s-fotkami-jak-se-zbavit-cerne-stetickove-rasy-a-staghornu-presny-navod-153.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 500 ml 11.05.2021 12:55
Dzień dobry, jeśli zwiększę dawkę Seachem Flourish Excel do zwalczania glonów, to czy mogę nawozić normalnie (easy-life profito) czy nie ???
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, na pewno się da.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 30.04.2021 23:01
Używam CO2 z butli, czy powinienem dodać więcej płynnego CO2
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Nie musisz. Dawkuj tylko wtedy, gdy zmagasz się z glonami.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 28.04.2021 14:40
Witam, czy to może zniszczyć wszystkie glony? Jeśli nie, co byś polecił. Dziękuję
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Ten produkt zabija większość glonów, szczególnie glony nitkowate/brudne. Polecane lektury: https://www.rostlinna-akvaria.cz/ukazkovy-postup-s-fotkami-jak-se-zbavit-cerne-stetickove-rasy-a-staghornu-presny-navod-153

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 500 ml 13.04.2021 00:09
Nie wiem. Mam rzęsy z włosia. A Excel nie działa dla mnie. Rzęsa nie jest różowa. Robię wszystko zgodnie z instrukcjami dotyczącymi leczniczego curry.
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Wraz z leczeniem Excelem, konieczne jest ograniczenie oświetlenia. Zobacz więcej na https://www.rostlinna-akvaria.cz/jak-se-zbavit-ruduchy-69

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 2000 ml 12.04.2021 14:09
Witam, jaki jest okres przydatności Flourish Excel, lub jak długo po otwarciu muszę go zużyć??? Dziękuję
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Postaw go w zacienionym miejscu i możesz go używać przez dwa lata

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 100 ml 04.04.2021 20:16
czy mogę mieć włączoną lampę uv kiedy używam płynnego węgla????? dziękuję
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, jeśli UV jest stosowane raz w tygodniu, nie ma wpływu na Excela.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 25.03.2021 08:03
Witam, chciałabym zapytać czy jest możliwe używanie seachem flourish Excel z seachem flourish iron. Używam żelaza, ponieważ mam niedobór żelaza w moim akwarium. [Od czasu stosowania żelaza rośliny stały się silniejsze i pięknie rosną] Używam również nawozu kompleksowego Bioflor firmy Rataje. Nie wiem czy można stosować kombinację bioflor i excel[w zależności od potrzeb]. Dziękuję za odpowiedź
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, możesz połączyć wszystkie 3 produkty, jeśli masz więcej ryb, polecam dozować produkty mniej więcej co godzinę, aby ryby nie chorowały od nagłej zmiany wody.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 500 ml 17.03.2021 22:28
Proszę o informację, jaka jest różnica między gazem CO2 a tym produktem? Czy jakikolwiek płynny CO2 może być porównywany z gazowym CO2? Nie chcę używać bomby, stąd to zapytanie. Dziękuję
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Jest to substytut, który pomaga zwalczać glony. Na pewno nie jest to pełny substytut gazu CO2, rośliny po dłuższym stosowaniu przestają rosnąć.

Zapytaj ekspertów

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na to, czego szukałeś/aś? Zapytaj nas:

Poprzez wysłanie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlenia zapytań firmie INVITAL Aqua s.r.o. W każdym momencie istnieje prawo cofnięcia wyrażonej zgody. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zasadach przetwarzania danych osobowych oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wkładania postów dyskusyjnych..Może Ci się podobać

Ładowanie produktów

Może Ci się podobać


Nie przegap promocji tygodnia!
190,99 zł
15%
162,34 zł

Heaqo filtr kaskadowy EXPRO…

14,79 zł
20%
11,83 zł

UP Aqua plastikowa roślina na…

77,90 zł
20%
62,32 zł

Wentylator chłodzący FS-55

324,98 zł
15%
276,23 zł

Chihiros podstawa z…

67,99 zł
20%
54,39 zł

Dark Wood L 40-50cm

29,91 zł
20%
23,93 zł

Femanga Wurzel Aktiv na…

1 059,21 zł
6%
997,99 zł

Eheim professionel 4+ 600 2275

4,30 zł
20%
3,44 zł

Siatka filtracyjna delikatna…

43,99 zł
20%
35,19 zł

Wąż do oczka wodnego 32mm 1 ¼…

21,99 zł
20%
17,59 zł

Metalowy licznik bąbelków…

129,99 zł
15%
110,49 zł

ATG tło do terrarium 60x40 cm…

854,99 zł
15%
726,74 zł

Fontanna z efektem LED PY…

139,99 zł
15%
118,99 zł

Zestaw Neo Flow M z tworzywa…

129,99 zł
15%
110,49 zł

Hsbao HSB-1500 pompa tłocząca…

392,99 zł
10%
354,99 zł

Haqos EXPRO-1500 Plus z…

81,99 zł
20%
65,59 zł

INVITAL pompa z dolnym wlotem…

5,99 zł
20%
4,79 zł

Podajnik kwadratowy INVITAL

44,99 zł
20%
35,99 zł

INVITAL LED WRGB oświetlenie…

161,49 zł
15%
137,27 zł

INVITAL Skim 40

849,90 zł
2%
834,40 zł

Eheim professionel 4+ 350 2273