Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Seachem Flourish Excel 500 ml

Kod towaru 494

Fluorish Excel stanowi źródło biodostępnego węgla organicznego, niezbędnego wszystkim roślinom do prawidłowego wzrostu. ... Pełny opis

Towar jest już niedostępny

Przepraszamy, ale towar jest już niedostępny w naszym asortymencie, w związku z tym prosimy o wybór innej alternatywy. Dziękujemy.

Polecamy ten produkt!

Flourish Excel jest źródłem węgla organicznego. Zazwyczaj jest on uzyskiwany przez rośliny z CO2, ale można go również łatwo uzyskać z prostych związków organicznych. Flourish Excel można używać z dodatkiem CO2 jak również bez niego. Flourish Excel ma również specjalne właściwości, dzięki którym wspomaga działanie żelaza w formie Fe+2, które jest lepiej wykorzystywane przez rośliny, niż żelazo w formie Fe+3.

Dawkowanie: Przy pierwszym użyciu lub po wymianie ponad 40% wody użyj 5 ml (jedna pełna nakrętka) na każdych 40 l wody w akwarium. Kolejną dawkę zmniejsz na 5 ml na 200 litrów wody w akwarium dziennie lub co drugi dzień. W gęsto zarośniętych zbiornikach dawka może być lekko zwiększona. Przy małych dawkach pamiętaj, że każdy gwint na zakrętce oznacza 1 ml. Zalecamy dozować za pomocą strzykawki.

zabiják řas Zlikwidujcie rzęsę za pomocą produktu Flourish Excel:
instrukcje tutaj

Kolejne zalety/korzyści Seachem Flourish Excel

1) Zawiera składnik, który sprawia, że żelazo staje się bardziej dostępne dla roślin

Żelazo w wodzie w akwarium znajduje się głównie w formie Fe3+. Niestety, ta forma nie jest łatwo przyswajalna przez rośliny. Rośliny lepiej przyjmują żelazo w formie Fe2+. Excel zawiera substancję, która transformuje żelazo z Fe3+ na Fe2+. Różnica wzrostu roślin, po użyciu Excela, jest znacząca, nie tylko ze względu na dostarczany węgiel.

2) Seachem Flourish Excel był pierwszym płynnym węglem na rynku

Pierwszy pomysł dostarczenia węgla roślinom pojawił się w laboratorium firmy Seachem. Od tego czasu skład, dzięki testom laboratoryjnym, został niejednokrotnie ulepszony. Inne dostępne na rynku płynne węgle to tylko mniej lub bardziej udane kopie.

Seachem Laboratoře

Często zadawane pytania Seachem Flourish Excel

„Przed użyciem nawozów Seachem Flourish, Iron i Excel miałem w akwarium zielony nitkowaty i czarny glon. Po trzech dniach używania produktów glon zaczął czerwienieć i rozpadać się. Po czterech kolejnych dniach całkiem zniknął. Czy możecie wskazać, który z tych produktów spowodował likwidacje glonów? Nigdy nie widziałem tak nagłej zmiany w przeciągu zaledwie kilku dni.“

Jest to spowodowane Seachem Flourish Excelem, który jest znany z częstych efektów zahamowania wzrostu glonów. Zjawisko to zaobserwowała duża liczba klientów, ale według naszych testów laboratoryjnych znaczne zahamowanie wzrostu glonów nie występuje w każdych warunkach. W niektórych mniej a w innych w ogóle. Z tego powodu reklamujemy Excel jako źródło węgla organicznego, a nie jako algicyd.

„Czy aktywny węgiel i inne media filtracyjne mogą pobrać Excel z wody i go odfiltrować??“

Wszystkie chemiczne i standardowe media filtracyjne mają minimalny wpływ na ilość i dostępność Excela w wodzie. Bez obaw możesz ich używać w tym samym czasie.

„Kiedy lepiej stosować Excel w nocy czy w ciągu dnia?“

Excel jest źródłem węgla, który jest pobierany przez rośliny, w trakcie fotosyntezy, w ciągu dnia. Teoretycznie lepiej stosować Excel rano. Z drugiej strony Excel utrzyma się w wodzie przez 24 godziny od zastosowania, zanim całkowicie zniknie. W związku z tym Excel może być stosowany w dowolnym momencie. Excel nie wpływa na pH.

„Czy Seachem Flourish Excel może zastąpić CO2 w akwarium?“

Tak i nie. Dostarcza roślinom do fotosyntezy tą samą substancję odżywczą co CO2, a mianowicie węgiel (C). CO2 spowoduje szybszy wzrost roślin z tego powodu, że doda większe ilości węgla. z drugiej strony Excel doda mniejsze ilości węgla, ale w bardziej dostępnej formie dla roślin (jest dla nich bezpośrednio dostępny, nie musi być transformowany jak w przypadku CO2). Używanie obu jednocześnie przynosi najlepsze efekty - duża ilość i łatwy dostęp do węgla. Znacznie lepszy wzrost roślin zauważają akwaryści przy użyciu Excela z dodatkiem CO2 jak i bez niego.

„Czy Excel jest bezpieczny dla ryb i krewetek?“

Tak, Excel jest absolutnie bezpieczny dla wszystkich krewetek i ryb, nie powoduje żadnych skutków ubocznych, co jest potwierdzone przez laboratorium i w ścisłej współpracy z dziesiątkami hodowców ryb.

„Czy produktem Excel można likwidować glony?“

Przy stosowaniu miejscowym Excel zlikwiduje przede wszystkim czarne i długie, zielone glony nitkowate. Wystarczy pobrać zalecaną dzienną dawkę do strzykawki, włożyć rękę do akwarium i opryskać glony. W przeciągu dwóch dni glony zróżowieją, a w ciągu kilku kolejnych całkowicie znikną.

„Z opisu produktu wynika, że produkt jest źródłem węgla, mogę prosić o rozwinięcie tego tematu?“

Rośliny do fotosyntezy i wzrostu potrzebują węgla. Uzyskują go z CO2, który się przekształci w następujące związki: 1,5 - bisphosphate, i 2-carboxy-3-keto-D-arabinitol 1,5 bisphosphate Te związki można wykorzystać. Są to złożone słowa, ale mówimy o prostych łańcuchach węglowych. Flourish Excel nie zawiera właśnie tych łańcuchów węglowych, ale bardzo podobne, które się na nie w prostej chemicznej lub enzymatycznej reakcji przemienią. Przy użyciu Excela rośliny nie muszą dokonywać skomplikowanego przekształcenia CO2 na te związki, ale otrzymają gotowy związek, który mogą bezpośrednio wykorzystać. Dlatego użycie Excela jest tak widoczne.

Oceniać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
Zaloguj się tutaj:: Zaloguj się

Teresa X. w dniu 29. 3. 2019 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

must have

Ezdrasz T. w dniu 16. 3. 2019 u produktu Seachem Flourish Excel 2000 ml

Super cena

Gabriela M. w dniu 14. 2. 2019 u produktu Seachem Flourish Excel 500 ml

Użytkownik nie podał oceny tekstu

Borys Z. w dniu 3. 2. 2019 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

Użytkownik nie podał oceny tekstu

Emil K. w dniu 22. 1. 2019 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

Naprawdę działa na glony. W akwarium pojawiły się krasnorosty i zielone glony a po 10 dniach stosowania zaczeły znikać. Rośliny zauważalnie odżyły. W pierwszym tygodniu stosowałem podwójną dawkę.

Władysław I. w dniu 18. 1. 2019 u produktu Seachem Flourish Excel 100 ml

Użytkownik nie podał oceny tekstu

Danka B. w dniu 9. 1. 2019 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

zobaczymy po jakimś czasie glony na razie nie rosną a rośliny wyglądają dobrze

Dariusz F. w dniu 30. 12. 2018 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

Mogę jedynie polecać ten produkt do zwalczenia krasnorostów, jestem cały czas w trakcie zwalczania, ale widzę już pierwsze efekty. Dziękuje za ten produkt.

Ezdrasz F. w dniu 27. 12. 2018 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml


+ Proste dawkowanie. już po tygodniu glony zaczęły obumierać, a rośliny zyskały piękny, świeży kolor polecam połączyć z nawozem dobrej jakości dla korzeni roślin

Adaś W. w dniu 20. 12. 2018 u produktu Seachem Flourish Excel 500 ml

Użytkownik nie podał oceny tekstu

Zgłosić błąd

Dane techniczne

Kod produktu: 494
Kategoria: Preparaty do usuwania krasnorostów
Dostępność:
Linia produktów: Seachem Flourish Excel

Zapytaj ekspertów

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na to, czego szukałeś/aś? Zapytaj nas:

Poprzez wysłanie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlenia zapytań firmie INVITAL Aqua s.r.o. W każdym momencie istnieje prawo cofnięcia wyrażonej zgody. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zasadach przetwarzania danych osobowych oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wkładania postów dyskusyjnych..​

3 Pytania o produkt Seachem Flourish Excel 500 ml:

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 500 ml 27.01.2018 22:02 Dzień dobry, płynny węgiel potrafi zniszczyć większość glonów, mam z tym doświadczenie w różnych zbiornikach. Jest to (wedlug składu) silny środek dezynfekujący. Chciałbym się zapytac czy ktoś zbadał jaki wpływ ma na bakterie nitryfikacyjne? dziękuje 

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, niestety nie mam wiedzy o żadnym tego typu badaniu. Węgiel płynny jest często używany i nie mam informacji by miał wpływ na bakterie nitryfikacyjne. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 500 ml 17.04.2017 10:20 Dzień dobry, chciałbym się dowiedziec czy można stosować płynny węgiel bezpośrednio strzykawką lub za pomocą opryskiwacza na dekoracja po odessaniu wody przy konserwacji akwarium. Dziękuje, pozdrawiam 

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, tak jest to normalny sposób aplikacji produktu. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 500 ml 27.05.2016 12:29 Dzień dobry. Stosuje ten produkt według przedstawionego przez was planu, z dawkowaniem co dwa dni. Przynosi to świetne efekty. Chciałbym jeszcze wiedzieć czy po dwóch tygodniach, kiedy skończę kurację, nadal mam stosować ten produkt? Myślę, że będę musiał przynajmniej po 5 ml żeby glony się znowu nie pojawiły. Dziękuje 

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzien dobry, 
po tej kuracji należy przejść do standardowego dawkowania podanego w instrukcji na butelce. Jesli glony powrócą oznacza to, że coś jest nie tak w akwarium (źle ustawione światło vs skladniki odżywcze vs CO2). Glony pojawiają się często w akwariach z niedoborem CO2, w zbyt naświetlonych akwariach lub w akwariach ze zbyt dużą liczbą ryb. 

Może Ci się podobać