Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Seachem Flourish Excel 250 ml

Kod towaru 64

Fluorish Excel stanowi źródło biodostępnego węgla organicznego, niezbędnego wszystkim roślinom do prawidłowego wzrostu. ... Pełny opis

Towar jest już niedostępny

Przepraszamy, ale towar jest już niedostępny w naszym asortymencie, w związku z tym prosimy o wybór innej alternatywy. Dziękujemy.

Polecamy ten produkt!

Flourish Excel jest źródłem węgla organicznego. Zazwyczaj jest on uzyskiwany przez rośliny z CO2, ale można go również łatwo uzyskać z prostych związków organicznych. Flourish Excel można używać z dodatkiem CO2 jak również bez niego. Flourish Excel ma również specjalne właściwości, dzięki którym wspomaga działanie żelaza w formie Fe+2, które jest lepiej wykorzystywane przez rośliny, niż żelazo w formie Fe+3.

Dawkowanie: Przy pierwszym użyciu lub po wymianie ponad 40% wody użyj 5 ml (jedna pełna nakrętka) na każdych 40 l wody w akwarium. Kolejną dawkę zmniejsz na 5 ml na 200 litrów wody w akwarium dziennie lub co drugi dzień. W gęsto zarośniętych zbiornikach dawka może być lekko zwiększona. Przy małych dawkach pamiętaj, że każdy gwint na zakrętce oznacza 1 ml. Zalecamy dozować za pomocą strzykawki.

zabiják řas Zlikwidujcie rzęsę za pomocą produktu Flourish Excel:
instrukcje tutaj

Kolejne zalety/korzyści Seachem Flourish Excel

1) Zawiera składnik, który sprawia, że żelazo staje się bardziej dostępne dla roślin

Żelazo w wodzie w akwarium znajduje się głównie w formie Fe3+. Niestety, ta forma nie jest łatwo przyswajalna przez rośliny. Rośliny lepiej przyjmują żelazo w formie Fe2+. Excel zawiera substancję, która transformuje żelazo z Fe3+ na Fe2+. Różnica wzrostu roślin, po użyciu Excela, jest znacząca, nie tylko ze względu na dostarczany węgiel.

2) Seachem Flourish Excel był pierwszym płynnym węglem na rynku

Pierwszy pomysł dostarczenia węgla roślinom pojawił się w laboratorium firmy Seachem. Od tego czasu skład, dzięki testom laboratoryjnym, został niejednokrotnie ulepszony. Inne dostępne na rynku płynne węgle to tylko mniej lub bardziej udane kopie.

Seachem Laboratoře

Często zadawane pytania Seachem Flourish Excel

„Przed użyciem nawozów Seachem Flourish, Iron i Excel miałem w akwarium zielony nitkowaty i czarny glon. Po trzech dniach używania produktów glon zaczął czerwienieć i rozpadać się. Po czterech kolejnych dniach całkiem zniknął. Czy możecie wskazać, który z tych produktów spowodował likwidacje glonów? Nigdy nie widziałem tak nagłej zmiany w przeciągu zaledwie kilku dni.“

Jest to spowodowane Seachem Flourish Excelem, który jest znany z częstych efektów zahamowania wzrostu glonów. Zjawisko to zaobserwowała duża liczba klientów, ale według naszych testów laboratoryjnych znaczne zahamowanie wzrostu glonów nie występuje w każdych warunkach. W niektórych mniej a w innych w ogóle. Z tego powodu reklamujemy Excel jako źródło węgla organicznego, a nie jako algicyd.

„Czy aktywny węgiel i inne media filtracyjne mogą pobrać Excel z wody i go odfiltrować??“

Wszystkie chemiczne i standardowe media filtracyjne mają minimalny wpływ na ilość i dostępność Excela w wodzie. Bez obaw możesz ich używać w tym samym czasie.

„Kiedy lepiej stosować Excel w nocy czy w ciągu dnia?“

Excel jest źródłem węgla, który jest pobierany przez rośliny, w trakcie fotosyntezy, w ciągu dnia. Teoretycznie lepiej stosować Excel rano. Z drugiej strony Excel utrzyma się w wodzie przez 24 godziny od zastosowania, zanim całkowicie zniknie. W związku z tym Excel może być stosowany w dowolnym momencie. Excel nie wpływa na pH.

„Czy Seachem Flourish Excel może zastąpić CO2 w akwarium?“

Tak i nie. Dostarcza roślinom do fotosyntezy tą samą substancję odżywczą co CO2, a mianowicie węgiel (C). CO2 spowoduje szybszy wzrost roślin z tego powodu, że doda większe ilości węgla. z drugiej strony Excel doda mniejsze ilości węgla, ale w bardziej dostępnej formie dla roślin (jest dla nich bezpośrednio dostępny, nie musi być transformowany jak w przypadku CO2). Używanie obu jednocześnie przynosi najlepsze efekty - duża ilość i łatwy dostęp do węgla. Znacznie lepszy wzrost roślin zauważają akwaryści przy użyciu Excela z dodatkiem CO2 jak i bez niego.

„Czy Excel jest bezpieczny dla ryb i krewetek?“

Tak, Excel jest absolutnie bezpieczny dla wszystkich krewetek i ryb, nie powoduje żadnych skutków ubocznych, co jest potwierdzone przez laboratorium i w ścisłej współpracy z dziesiątkami hodowców ryb.

„Czy produktem Excel można likwidować glony?“

Przy stosowaniu miejscowym Excel zlikwiduje przede wszystkim czarne i długie, zielone glony nitkowate. Wystarczy pobrać zalecaną dzienną dawkę do strzykawki, włożyć rękę do akwarium i opryskać glony. W przeciągu dwóch dni glony zróżowieją, a w ciągu kilku kolejnych całkowicie znikną.

„Z opisu produktu wynika, że produkt jest źródłem węgla, mogę prosić o rozwinięcie tego tematu?“

Rośliny do fotosyntezy i wzrostu potrzebują węgla. Uzyskują go z CO2, który się przekształci w następujące związki: 1,5 - bisphosphate, i 2-carboxy-3-keto-D-arabinitol 1,5 bisphosphate Te związki można wykorzystać. Są to złożone słowa, ale mówimy o prostych łańcuchach węglowych. Flourish Excel nie zawiera właśnie tych łańcuchów węglowych, ale bardzo podobne, które się na nie w prostej chemicznej lub enzymatycznej reakcji przemienią. Przy użyciu Excela rośliny nie muszą dokonywać skomplikowanego przekształcenia CO2 na te związki, ale otrzymają gotowy związek, który mogą bezpośrednio wykorzystać. Dlatego użycie Excela jest tak widoczne.

Oceniać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
Zaloguj się tutaj:: Zaloguj się

Teresa X. w dniu 29. 3. 2019 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

must have

Ezdrasz T. w dniu 16. 3. 2019 u produktu Seachem Flourish Excel 2000 ml

Super cena

Gabriela M. w dniu 14. 2. 2019 u produktu Seachem Flourish Excel 500 ml

Użytkownik nie podał oceny tekstu

Borys Z. w dniu 3. 2. 2019 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

Użytkownik nie podał oceny tekstu

Emil K. w dniu 22. 1. 2019 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

Naprawdę działa na glony. W akwarium pojawiły się krasnorosty i zielone glony a po 10 dniach stosowania zaczeły znikać. Rośliny zauważalnie odżyły. W pierwszym tygodniu stosowałem podwójną dawkę.

Władysław I. w dniu 18. 1. 2019 u produktu Seachem Flourish Excel 100 ml

Użytkownik nie podał oceny tekstu

Danka B. w dniu 9. 1. 2019 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

zobaczymy po jakimś czasie glony na razie nie rosną a rośliny wyglądają dobrze

Dariusz F. w dniu 30. 12. 2018 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml

Mogę jedynie polecać ten produkt do zwalczenia krasnorostów, jestem cały czas w trakcie zwalczania, ale widzę już pierwsze efekty. Dziękuje za ten produkt.

Ezdrasz F. w dniu 27. 12. 2018 u produktu Seachem Flourish Excel 250 ml


+ Proste dawkowanie. już po tygodniu glony zaczęły obumierać, a rośliny zyskały piękny, świeży kolor polecam połączyć z nawozem dobrej jakości dla korzeni roślin

Adaś W. w dniu 20. 12. 2018 u produktu Seachem Flourish Excel 500 ml

Użytkownik nie podał oceny tekstu

Zgłosić błąd

Dane techniczne

Kod produktu: 64
Kategoria: Preparaty do usuwania krasnorostów
Dostępność:
Linia produktów: Seachem Flourish Excel

Zapytaj ekspertów

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na to, czego szukałeś/aś? Zapytaj nas:

Poprzez wysłanie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlenia zapytań firmie INVITAL Aqua s.r.o. W każdym momencie istnieje prawo cofnięcia wyrażonej zgody. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zasadach przetwarzania danych osobowych oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wkładania postów dyskusyjnych..​

7 Pytania o produkt Seachem Flourish Excel 250 ml:

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 28.03.2017 09:34 Chciałbym się dowiedzieć czy przy likwidacji glonów trzeba brać pod uwage twardość wody? Gh - 25. Rośliny rosną bardzo dobrze, ale przy dnia pojawiają się glony. Czy ten produkt pomoże? 

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry,
twardośc wody nie ma wpływu na rozkwit glonów jak również na sposób użycia tego produktu. Seachem Flourish Excel na pewno pomoże usunąć glony, a przy aplikacji strzykawką nawet usunie je w 100%.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 10.03.2017 06:46 Dzień dobry, można używać produktu Seachem Flourish Excel zapobiegawczo i jakie dawki (tygodniowe czy codzienne)? Dziękuje za odpowiedź

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Seachem Flourish Excel to codzienny płynny nawóz, który zawiera tak ważny dla roślin węgiel. Produkt do stosowanie codziennego. To, że likwiduje glony jest tylko jego skutkiem ubocznym. Jest bezpieczny dla wszystkich mieszkańców akwarium.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 28.02.2017 07:01 dzień dobry, potrzebuje porady, posiadam akwarium 60l, w którym stosuje metodę nawożenia Estimative index (EI) z dodatkiem CO2 i Seachem Flourish Excel. rośliny rosną bardzo dobrze, ale pojawiły się, w wielkich ilościach, zielone glony na liściach i kamieniach. Proszę o poradę jak się ich pozbyć. Nie chciałbym zaszkodzić rybkom, mam neonki i razbory klinowe. dziękuje  

INVITAL

Invital.pl pisze:

Dzień dobry,

zależy o które zielone glony dokładnie chodzi. Na zielone, nitkowate glony polecamy większą ilość krewetek, które się ich łatwo pozbędą. Jesli chodzi o glony tworzące zieloną powłokę, przydatna jest lampa UV - zawsze przy wymianie wody należy wytrzeć wszystkie szkła i wlączyć na pół dnia lampę UV . 

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 20.01.2017 06:54 Witam, czy płynnyCO2 nadaja się również do mchu? Dziękuje 

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzien dobry, płynny węgiel nie nadaje się do używania na mchy. Chodzi mi o lokalne stosowanie strzykawką. W przypadku klasycznego stosowanie, jako dodatek do nawozu, nie szkodzi mchom. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 05.12.2015 10:43 Dzien dobry, chciałbym się zapytać jak długo można używać produktu Flourish Excel. Boję się o rybki. Dziękuje za odpowiedź

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, przy używaniu zgodnie z instrukcją nie ma się czego obawiać. Tego produktu można używać nieprzerwanie. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 05.06.2015 08:33

Dzień dobry, polecanie używać tego produktu razem z CO2?


INVITAL

Invital.pl pisze:

Dzień dobry,

tak, płynny CO2 ma problem z dotarciem do najniższych poziomów akwarium, ponieważ ma tendencję do uciekania na powierzchnię. Płynny węgiel zapewnia dotarcie węgla do dna akwarium.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Seachem Flourish Excel 250 ml 06.01.2015 14:46 Dzień dobry, jak długo trzeba używać produktu Seachem Flourish Excel żeby zobaczyć pierwsze efekty? Jaki jest maksymalny czas uzywania? Dziękuje za odpowiedź

INVITAL

Invital.pl pisze:

Dzień dobry,

jeśli produkt jest stosowany miejscowo poprzez zanurzenie ręki do wody i aplikowanie strzykawką to efekty będą widoczne juz drugiego dnia, a trzeciego dnia glony znikną. Nie przekraczaj dziennej zalecanej dawki. 

Może Ci się podobać