Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Bakterie startowe do oczka wodnego

W odróżnieniu od basenów w oczkach wodnych zachodzą procesy biologiczne. Do wody dostają się szkodliwe substancje z ryb, obumarłych części roślin oraz inne zanieczyszczenia. Tzw. pożyteczne bakterie wszystkie te zanieczyszczenia przekształcają na bezpieczne substancje, które zasiedlają filtrację oraz każdy kawałek powierzchni oczka wodnego. Tworzą się automatycznie i są elementem każdego zbiornika wodnego w przyrodzie. To właśnie od ich ilości zależy, jak czysta jest woda i jak będą rosły w niej glony.

Te użyteczne bakterie potrzebują do życia wyłącznie tlenu i szkodliwych substancji. Substancji szkodliwych w wodzie jest pod dostatkiem, zaś tlen dostarczany jest poprzez oczyszczane poziomu lub za pomocą napowietrzania. Bakterie automatycznie zasiedlają powierzchnie wodne, ale jest to proces trwający kilka tygodni. Właśnie z tego powodu większość hodowców oczek wodnych używa bakterii startowych. Chodzi o szczep bakterii, który po zaszczepieniu oczka wodnego zacznie pracować do kilku dni.

Szczepy bakterii występują w formie płynnej bądź w formie żelowej. Bardzo popularne są kuleczki żelowe, które stopniowo uwalniają się i można je łatwo umieścić również w  filtrze.

Bestsellery w kategorii

68,79 zł
W magazynie wiele szt.
Towar zostanie dostarczony 03.04.2020

Bakterie o wysokiej wydajności z natychmiastowym efektem dla optymalnej równowagi biologicznej.

Z01664

49,83 zł
W magazynie wiele szt.
Towar zostanie dostarczony 03.04.2020

Startowe bakterie to żywe bakterie w postaci płynnej, które inicjują filtrację biologiczną bezpośrednio w filtrze.

Z01663