PROMOCJA na podłoża japońskie INVITAL controsoil

Jesteśmy największym internetowym sklepem akwarystycznym w Polsce

INVITAL HardScape Glue 20 g - klej do dekoracji

Kod towaru Z09975
19,49 zł
16,11 zł bez VAT
Kiedy będzie dostępny?

Niedostępny

Wkrótce towar zostanie przyjęty do magazynu wyślij powiadomienie..

 • Dostarczenie zamówienia

  Towar nie jest dostępny?

 •  
 • Dostarczenie zamówienia

  Za parę minut ustalimy termin przyjęcia towaru

 •  
 • Dostarczenie zamówienia

  Bezzwłocznie poinformujemy Państwa o terminie

 •  
 • Dostarczenie zamówienia

  Po przyjęciu towaru wyślemy Państwu e-mail

 •  
 • Dostarczenie zamówienia

  Później możesz dokonać zakupu

 • Kiedy będzie dostępny?

Do czego służy ten klej?

Klej INVITAL Hardscape jest przeznaczony do klejenia dekoracji akwariowych (kamieni i korzeni). Klej INVITAL Hardscape gwarantuje, że Państwa układ nie rozpadnie się po zalaniu wodą. Klej jest oczywiście bezpieczny do stosowania w akwariach.


Chcesz mieć piękne korzenie/kamienie w swoim akwarium? 🤔 Nie da się tego zrobić bez kleju hardscape☝

Wielu akwarystów przeszukuje sklepy internetowe, akwarystyczne i giełdy w poszukiwaniu pięknych kamieni i korzeni. Nawet jeśli odwiedzą wielu sprzedawców, raczej nie znajdą odpowiedniej ozdoby. Szanse, że znajdziesz korzenie/kamienie, które Ci się podobają i pasują dokładnie do Twojego akwarium są naprawdę bardzo małe.

Jak to więc możliwe, że akwaryści z Internetu mają w swoich akwariach piękne dekoracje?

Ponieważ to oni "robią" dekoracje = kupują więcej małych korzeni/kamieni, a następnie za pomocą tego kleju przyklejają je do pożądanego kształtu i wielkości. To jest sekret pięknych układów i akwariów, które widzą Państwo w Internecie.


Jak to możliwe, że nie widać, że korzeń jest przyklejony?

Najważniejsze jest to, że zawsze staramy się, aby fuga była po przeciwnej stronie niż szyba akwarium. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, dlatego w widoczne fugi🌿 wkleja się rośliny, aby zakryć łączenia. Do tego celu służy INVITAL Plant Glue - klej do roślin akwariowych. Odpowiednie rośliny do stawów to te (są to rośliny, które czerpią substancje odżywcze z wody i dlatego nie muszą mieć korzeni w podłożu):Uniknij rozczarowania😫 przy zakładaniu akwarium z klejem INVITAL HardScape

Klasyczna sytuacja: przynoszą Państwo do domu korzeń, chcą założyć akwarium, ale okazuje się, że pływa💧😫 trzeba go zostawić pod wodą przez 30 dni, zanim będzie można go użyć... Z INVITAL HardScape można uniknąć tej sytuacji, przyklejając korzeń bezpośrednio do dna akwarium lub przyklejając do niego kamień lub inny ciężki przedmiot. Korzeń przestanie wypływać i sytuacja jest uratowana 😎.


Czym różni się od kleju INVITAL Plant ?

INVITAL Plant Glue to klej przeznaczony do klejenia roślin, natomiast INVITAL HardScape glue służy do klejenia dekoracji. Różnica polega na tym, że klej INVITAL Plant ma mniejszą lepkość (wolno płynący), raczej żelowy, ma znacznie słabsze wiązanie, jest przeznaczony do klejenia "żywych" materiałów (roślin) i może być stosowany pod wodą, podczas gdy klej INVITAL HardScape nie może być stosowany pod wodą (tzn. Nie nadaje się do klejenia ciężkich rzeczy, jak skały i korzenie, ma większą lepkość (kapie), nie jest przeznaczony do klejenia "żywych materiałów" i ma znacznie mocniejsze wiązanie💪.


Instrukcja użytkowania 📄🧐

Ponieważ ani kamienie, ani korzenie nie mają płaskiej powierzchni, trzeba wstawić pomiędzy materiały (kamienie i korzenie) materiał pomocniczy, który połączy te dwa materiały/obiekty. Umieszczenie materiału pomocniczego pomiędzy obiektami zwiększy powierzchnię styku i połączenie będzie wtedy znacznie mocniejsze. Kolejną zaletą jest to, że dzięki materiałowi pomocniczemu unikają Państwo sytuacji, w której klej wycieka ze spoiny i w ten sposób "plami" klejony obiekt.

Jako materiał pomocniczy można zastosować np. filtr papierosowy lub wełny filtracyjnej. Odpowiednią wełnę filtracyjną można znaleźć tutaj: https://www.invital.pl/waty-filtracyjne

Po włożeniu materiału pomiędzy sklejane obiekty, należy kapnąć kilka kropel kleju INVITAL HardScape na materiał łączący i mocno docisnąć sklejane obiekty do siebie, aż materiał łączący i nałożony klej zaczną działać - trwa to tylko chwilę (należy dociskać przez co najmniej 30 sekund).

1️⃣ Umieść watę między obiektami

2️⃣ Nałóż na watę kilka kropel kleju

3️⃣ Przycisnąć sklejone przedmioty do złącza na co najmniej 30 sekund

Wideo z instrukcją🎬🎥

Oceniać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
Zaloguj się tutaj: Zaloguj się
Do tej pory nie dodano żadnego wpisu. Bądź pierwszy/a.

Zapytaj ekspertów

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na to, czego szukałeś/aś? Zapytaj nas:

Poprzez wysłanie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlenia zapytań firmie INVITAL Aqua s.r.o. W każdym momencie istnieje prawo cofnięcia wyrażonej zgody. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zasadach przetwarzania danych osobowych oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wkładania postów dyskusyjnych..Może Ci się podobać