Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Trophical Base 2l

Kod towaru Z07282

Biologicznie aktywne podłoże akwariowe zawierające składniki odżywcze, enzymy i mikroflorę. Zapewnia bujny wzrost roślin i tworzy przyjemne… Pełny opis

49,90 zł
41,24 zł bez VAT
szt.

W magazynie wiele szt.

Towar zostanie dostarczony we wtorek 25.01.
 • Dostarczenie zamówienia 22.01.

  dzisiaj

  Przyjęcie zamówienia

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 22.01.

  dzisiaj

  Zapakowanie przesyłki

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 22.01.

  dzisiaj

  Przekazanie przewoźnikowi

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 22.01.

  dzisiaj

  Dostawa na adres

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 25.01.

  wtorek

  Dostarczenie zamówienia

w celu stwierdzenia dokładnego terminu dostawy proszę wziąć pod uwagę pozostałe pozycje z koszyka

Trophical Base to substrat odżywczy przeznaczony jako warstwa pod wierzchnią warstwę podłoża akwarium, tj. pod żwir, podłoża japońskie (ADA Aquasoil, ControSoil, Tropica Substrate) lub inne podłoża gliniaste (INVITAL Unisoil, JBL Manado itp.).

Jest to podłoże importowane z Japonii, gdzie jest wytwarzane z gleby wulkanicznej wulkanu ASO🌋. Jest to unikalne podłoże, które służy do produkcji podłoży akwarystycznych należących do najpopularniejszych wśród akwarystów🌿🐟 na całym świecie.

Do czego służy podłoże odżywcze?🧐

 

Magazyn substancji odżywczych dla roślin 🌿

Podłoże odżywcze jest źródłem składników odżywczych dla roślin w akwarium, zarówno dla tych, które pobierają składniki odżywcze z wody, do której podłoże podstawowe je uwalnia, jak i dla roślin korzeniowych, które pobierają składniki odżywcze bezpośrednio z granulek podłoża przez swoje korzenie.

Podłoże odżywcze nadaje się również do stosowania pod podłoża takie jak ADA AquaSoil Amazania lub Tropica Substrate, czyli podłoża zawierające już substancje odżywcze. Dzieje się tak dlatego, że stosując substrat odżywczy znacznie przedłużasz żywotność swojego dna = tzn. zanim skończą się składniki odżywcze i będziesz musiał wymienić dno lub uzupełnić je nawozem dennym.

 

Przepływ wody między korzeniami 💧

Akwaria mają przeważnie dno nachylone od tyłu do przodu, dlatego warstwa podłoża przy tylnej ścianie akwarium ma często ponad 10 cm wysokości.

Podłoże konwencjonalne posiada drobne granulki, przez co woda nie przepływa między nimi, natomiast podłoże odżywcze posiada granulki o wielokrotnie większej wielkości ziaren, przez co woda przepływa nawet w dolnych warstwach podłoża i nie grzęźnie.

 

Ile opakowań potrzebuję?🤓

szerokość dna akwarium w cm * głębokość dna akwarium w cm / 1800 = ilość potrzebnych opakowań 2L

Dlaczego najsłynniejsze substraty zawsze pochodzą z Japonii?⛩

Dzieje się tak dlatego, że Japonia posiada unikalną glebę, która jest wynikiem działalności wulkanicznej. Gleba ta jest pełna składników odżywczych i może również regulować parametry wody, takie jak twardość i pH.

Dlatego też podłoża takie jak ControSoil, ADA AquaSoil Amazonia, ControSoil, Tropica Substrate i inne niezliczone są prawie wyłącznie produkowane i importowane z Japonii.


Wyjątkowość tych gleb sprawia, że nawet wiodący europejscy i amerykańscy producenci nie są w stanie znaleźć odpowiedniej alternatywy bliżej swoich rynków, dlatego zlecają produkcję swoich wiodących podłoży w Japonii. 👌

Jak wypada na tle konkurencji? 💰

Największym konkurentem dla Trophical Base jest również japońskie podłoże ADA Power Sand, które jest uważane za jedno z najlepszych podłoży odżywczych na rynku.

 

Te dwa podłoża odżywcze są według producentów bardzo podobne, co odpowiada również temu samemu miejscu, w którym są produkowane.

 

😎👌 Na rodzimym rynku w Japonii podłoża te oferowane są w bardzo zbliżonej cenie, jednak z uwagi na fakt, że Trophical Base importowany jest bezpośrednio z japońskiej fabryki, tzn. bez pośredników dystrybucyjnych, w przeciwieństwie do podłoży ADA, które w Europie sprzedawane są za pośrednictwem hurtowni, cena Trophical Base jest znacznie niższa niż ADA Power Sand na rynku europejskim.

Trophical Base 2 litry jest mniej więcej o połowę tańszy od ADA Power Sand Basic 2 litry.

 

Podstawowe informacje o produkcie 👇👇

  • Biologicznie aktywne podłoże do akwariów roślinnych
  • Stymulowanie wzrostu korzeni
  • Daje roślinom dobry start
  • Rozwija wzrost roślin i tworzy zrównoważone środowisko
  • Opakowanie 2l jest odpowiednie dla powierzchni ok. 60x12cm

 

Instrukcja użytkowania 📝

Rozłóż na dnie akwarium warstwę podłoża o grubości około 1-2 cm.

Nigdy nie stosuj podłoża odżywczego bez warstwy wierzchniej (żwir, glina palona itp.), nie jest ono przeznaczone do tego celu!

 

  

Oceniać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
Zaloguj się tutaj: Zaloguj się
Do tej pory nie dodano żadnego wpisu. Bądź pierwszy/a.

Zapytaj ekspertów

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na to, czego szukałeś/aś? Zapytaj nas:

Poprzez wysłanie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlenia zapytań firmie INVITAL Aqua s.r.o. W każdym momencie istnieje prawo cofnięcia wyrażonej zgody. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zasadach przetwarzania danych osobowych oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wkładania postów dyskusyjnych..Może Ci się podobać