Jsme největší eshop s akvaristikou v ČR a SK!

Repti-Zoo SuperSun UVB 50W - żarówka metalohalogenowa

Kod towaru Z05283

Żarówka metalohalogenkowa Repti_zoo do terrarium, 50W Pełny opis

153,49 zł
126,85 zł bez VAT
szt.

Niedługo będzie dostępny

Towar zostanie dostarczony we wtorek 16.11.
 • Dostarczenie zamówienia 26.10.

  dzisiaj

  Przyjęcie zamówienia

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 13.11.

  sobota

  Zapakowanie przesyłki

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 13.11.

  sobota

  Przekazanie przewoźnikowi

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 13.11.

  sobota

  Dostawa na adres

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 16.11.

  wtorek

  Dostarczenie zamówienia

w celu stwierdzenia dokładnego terminu dostawy proszę wziąć pod uwagę pozostałe pozycje z koszyka

Gady są o wiele bardziej zależne od słońca niż ssaki.

Wszystkie ważne procesy biologiczne są kontrolowane przez słońce, zwłaszcza cykle przemiany materii, aktywności i odpoczynku. Światło i promieniowanie cieplne są najważniejszymi czynnikami regulacyjnymi. Zwiększają czujność, ruchliwość, aktywność i przemianę materii u gadów.


Słońce jest źródłem światła połączonego z ciepłem, promieniowaniem UV i podczerwonym. Im bardziej intensywne jest światło, tym bardziej intensywne są wszystkie jego składniki.
W celu zaspokojenia potrzeb zwierząt hodowlanych należy stosować pełne spektrum widma widzialnego i niewidzialnego wraz z emisją fal cieplnych.

 

Metalohalogenek jako jedyny emituje wszystkie niezbędne do życia fale świetlne i cieplne w równowadze, podobnie jak promieniowanie słoneczne, i zapewnia niezbędne do życia światło i fale cieplne.

 

Ważną cechą metalohalogenków Repti-Zoo jest odpowiednie rozpraszanie światła, eliminujące zbyt duże nasłonecznienie. Właściwe rozłożenie fal jest niezwykle ważne, ponieważ efektywna termoregulacja i synteza witaminy D3 są możliwe tylko wtedy, gdy całe ciało gada jest napromieniowane.

 

Niektóre rodzaje lamp - zwłaszcza żarówki mieszane i kompaktowe lampy UV - charakteryzują się nienaturalnie wysokim poziomem promieniowania UV. U zwierząt prowadziło to niekiedy do poważnych uszkodzeń skóry i oczu. Tymczasem halogenki metali mają odpowiedni poziom UV dzięki ogrzewaniu i emisji fal IR oraz światła widzialnego.

 

Zwierzęta trzymane w warunkach metalohalogenkowych są znacznie lepiej ubarwione i zachowują się bardziej naturalnie. Stosowanie tych lamp staje się powoli hitem wśród profesjonalnych hodowców i jest polecane wszystkim miłośnikom gadów.

 

Wszystkie te cechy lampy metalohalogenkowej Repti-Zoo są bardziej niż konkurencyjne. Jedna lampa skutecznie zastępuje: żarówkę grzewczą i UVB, a ponadto dostarcza o wiele więcej potrzebnych wiązek światła niż jakakolwiek inna dostępna na rynku.

 

Lampy metalohalogenowe wymagają zastosowania odpowiedniego statecznika.

 

Dane techniczne:

 • pobór mocy: 50 W
 • źarnik: E27
 • temperatura barwowa: 5500 K
 • średnica: 95 mm
Oceniać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
Zaloguj się tutaj: Zaloguj się
Do tej pory nie dodano żadnego wpisu. Bądź pierwszy/a.

Zapytaj ekspertów

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na to, czego szukałeś/aś? Zapytaj nas:

Poprzez wysłanie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlenia zapytań firmie INVITAL Aqua s.r.o. W każdym momencie istnieje prawo cofnięcia wyrażonej zgody. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zasadach przetwarzania danych osobowych oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wkładania postów dyskusyjnych..​Może Ci się podobać