Jesteśmy największym internetowym sklepem akwarystycznym w Polsce

Wybrać rośliny w koszyczku czy in-vitro?

W naszej ofercie u każdego gatunku rośliny zazwyczaj znajdą Państwo kilka wariantów, w których roślina jest dostarczana. Rośliny są dostarczane w koszyczkach lub w kubkach invitro.

Rośliny w koszyczku mogą Państwo zobaczyć na poniższym zdjęciu. Koszyczek wypełniony jest wełną mineralną, w której rosną roślinom korzenie. Średnica koszyczka wynosi ok. 5 cm. Cena w sklepie internetowym zawsze dotyczy jednego koszyczka. Koszyczki wraz z korzeniami roślin są umieszczone w naszej hodowli w wannach hodowlanych z roztworem odżywczym gdzie powoli rosną i wzmacniają się. Zaraz po ich otrzymaniu należy usunąć wełnę mineralną, a koszyczek i poszczególne ukorzenione rośliny zasadzić do piasku lub substratu w akwarium.

 

Rośliny invitro w kubku (na zdjęciu poniżej) są hodowane w innej technologii. W laboratorium w sterylnych warunkach sadzonki są wsadzane do kubka, gdzie w zamkniętym kubku podczas wysokiej wilgotności powietrza tak się rozrosną, że zapełnią cały kubek. Ich zaletą jest to, że rośliny te są wolne od jakichkolwiek zarodków glonów czy ślimaków. Ponieważ są mniejsze zmieści się ich o wiele więcej do kubka. Często służą jako sadzonka dla roślin koszyczkowych w profesjonalnych hodowlach.

Kiedy używać roślin invitro a kiedy roślin w koszyczkach

Rośliny invitro w kubkach są zalecane do stosowania w mniejszych akwariach (do 100 litrów) oraz w tzw. japońskich akwariach roślinnych. Do dużych akwariów o pojemności ponad 100 litrów lub do akwariów z dużymi rybami zalecamy stosowanie dobrze wykształconych roślin koszyczkowych.

Uzyskaj korzyści

Dołącz do naszej strony na Facebooku, aby otrzymywać rabaty, informacje o nowych artykułach i tutorialach, praktyczne wskazówki, inspiracje oraz wiele więcej.

Możesz dołączyć tutaj

Jesteśmy również na INSTAGRAMIE

Na naszym Instagramie, jak również na naszej stronie FB, regularnie, codziennie dodajemy ciekawe treści, takie jak rabaty, porady, filmy i wiele innych. Dołącz do naszego IG, a nie przegapisz niczego.

Możesz dołączyć tutaj