PROMOCJA na podłoża japońskie INVITAL controsoil

Jesteśmy największym internetowym sklepem akwarystycznym w Polsce

Zestaw oświetleniowy do pokrywy Osram, 90cm 1x39W T5

Kod towaru S537
149,99 zł
123,96 zł bez VAT
szt.

W magazynie wiele szt. + nowy towar w drodze

Towar zostanie dostarczony pojutrze 02.02.

Ten produkt doręczymy za darmo na terenie całej Polski

 • Dostarczenie zamówienia 31.01.

  dzisiaj

  Przyjęcie zamówienia

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 01.02.

  jutro

  Zapakowanie przesyłki

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 01.02.

  jutro

  Przekazanie przewoźnikowi

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 01.02.

  jutro

  Dostawa na adres

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 02.02.

  pojutrze

  Dostarczenie zamówienia

w celu stwierdzenia dokładnego terminu dostawy proszę wziąć pod uwagę pozostałe pozycje z koszyka

Kompletny zestaw do łatwej instalacji oświetlenia w zakupionej lub wyprodukowanej obudowie. Kompletne rampy do obudów są niepotrzebnie drogie, a ich ceny sięgają tysięcy. Czytając ten przewodnik, można zaoszczędzić sporo pieniędzy, a efekt będzie dokładnie taki sam. Metalowe wsporniki ułatwiają przymocowanie oświetlenia do pokrywy. Tak wygląda cały zestaw przed podłączeniem kabli (w dalszej części instrukcji powiemy, jak w prosty sposób podłączyć kable do statecznika). 

 

světlo do krytu

Statecznik elektroniczny

Jest to urządzenie, które zapala lampę fluorescencyjną, a następnie zasila ją prądem zmiennym. Po obu stronach statecznika znajduje się listwa zaciskowa, do której podłącza się gniazdo i kabel do podłączenia do gniazda. Na korpusie statecznika znajdują się również otwory na wkręty, więc nie ma problemu z wkręceniem samego statecznika bezpośrednio do obudowy.

predradnik osram

Świetlówki

Świetlówki są montowane w gniazdach. Do zamocowania świetlówki potrzebne są dwa gniazda - jedno po prawej i jedno po lewej stronie. Druga strona gniazda (z dwoma przewodami) jest podłączona do zacisku statecznika elektronicznego. Schemat podłączenia gniazd do statecznika jest wydrukowany bezpośrednio na jego obudowie.

vodotěsné patice

Świetlówki (nie wchodzą w skład zestawu - należy je dokupić)

Są one instalowane w statecznikach. Do użytku w akwarium zalecamy stosowanie wyłącznie świetlówek trójpasmowych. Trzypasmowe oznaczają, że mają oznaczenie 8XX (np. 840 lub 865). Końcówka 65 oznacza, że wytwarzane światło jest białe, a 40 oznacza, że światło ma raczej kolor jasnożółty (bardziej zbliżony do koloru żarówek).

zářivka osram

Metalowe wsporniki do mocowania świetlówek do pokrywy

Świetlówki montowane w gniazdach muszą być przymocowane do obudowy. W tym celu stosuje się metalowe uchwyty, które są przykręcane do obudowy od góry. Wtedy nie ma problemu z wkręceniem do nich świetlówek.

drzaky

Kabel do podłączenia stateczników do gniazda

Ten kabel służy do zasilania statecznika elektronicznego z sieci elektrycznej. Podłącz stronę z luźnymi przewodami do listwy zaciskowej statecznika, a drugą stronę do gniazda. Z sieci zasilany jest statecznik, który następnie dostarcza prąd zmienny do gniazdek zasilających lampy fluorescencyjne.

kabel

Zalecamy, aby najpierw podłączyć do gniazdka programator czasowy , w którym światło będzie się świecić np. od 8.00 do 20.00, a następnie podłączyć do niego kabel. Dzięki temu nie będziemy musieli codziennie ręcznie włączać i wyłączać światła.

Jakie świetlówki należy podłączyć do każdego zestawu?

W naszym sklepie internetowym oferujemy kilka zestawów, w których umieszczane są świetlówki o różnej długości i mocy. Zawsze należy wybierać świetlówkę z oznaczeniem T5 i musi ona mieć moc w W, która jest podana w nazwie zestawu. Poszczególne zestawy można znaleźć tutaj.

Jak podłączyć gniazda i przewód zasilający do listwy zaciskowej statecznika

Okablowanie statecznika, który może zasilać tylko jedną lampę fluorescencyjną

Okablowanie tego typu statecznika jest bardzo proste. W ten sposób możemy połączyć zestawy oświetleniowe 1x24W 60cm, 1x39W 90cm i 1x54W 120cm.

 predradnik osram 1x24W

Po prawej stronie podłączamy gniazda, po lewej kabel zasilający z gniazda. W pierwszej kolejności podłącz gniazdka po prawej stronie. Podłącz jedno gniazdo do zacisków 21 i 22, a drugie gniazdo do zacisków 23 i 24. Następnie podłącz przewód zasilający po lewej stronie. Środkowy zacisk należy pozostawić pusty. Wystarczy włożyć przewody do zacisków i lekko je zatrzasnąć.

Okablowanie statecznika, który może zasilać dwie lampy fluorescencyjne

W ten sposób łączymy następujące zestawy oświetleniowe: 2x24W 60cm, 2x39W 90cm i 2x54W 120cm.


 predradnik osram 2x24W

Lewa strona jest połączona w dokładnie taki sam sposób, jak w poprzednim przypadku. Po prawej stronie, potem trochę inaczej. Na poniższym filmie można zobaczyć dokładne okablowanie. Zgodnie z tym filmem można okablować dowolną wersję z dwiema świetlówkami.

Jak przymocować podłączoną świetlówkę do obudowy?

Dzięki temu, że w zestawie znajdują się uchwyty do przykręcenia świetlówki, nie ma problemu z przykręceniem jej od góry do pokrywy. Na poniższych rysunkach widać, jak można rozwiązać ten problem.

osvětlení v krytu

Zaleca się umieszczenie balastu po drugiej stronie pokrywy (jeśli jest ona drewniana) lub, jeśli pokrywa jest ustawiona, można go umieścić we wgłębieniu (patrz poniższa ilustracja):

predradnik v krytuZestaw zawiera:

 • Nowoczesny statecznik elektroniczny Osram
 • gniazda wodoszczelne do bezpiecznego zamocowania świetlówki - przewód 1m 2 lub 4szt. w zależności od wybranego zestawu
 • Uchwyty metalowe do mocowania świetlówki do pokrywy 2 lub 4 szt.
 • Kabel do podłączenia statecznika do gniazda
Oceniać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
Zaloguj się tutaj: Zaloguj się

Spełnia wszystkie
Środki wszystkie, tylko trzeba uważać na okablowanie. Na rzeczywistym stateczniku jest inny schemat niż na filmiku. Według filmiku masz włożyć dwa przewody w jeden otwór kostki zaciskowej, co jest niemożliwe nawet z pomocą przelotek. Trzymaj się schematu na stateczniku.

Obie rury muszą działać jednocześnie

+szybka wymiana rur jest ok

szybka zmiana lamp lub balastu jest ok.

W sumie odpowiedzieliśmy już na 2 pytań dotyczących tego produktu ✔

0x

Pytanie dotyczy produktu: Zestaw oświetleniowy do pokrywy Osram, 120cm 2x54W T5 10.09.2021 18:41
Witam,Proszę o informację czy mogę zastosować lampy ledowe w tym zestawie OSRAM 2x24W (2x18-40)? lub na co należy zwracać uwagę przy ich wyborze. Dziękuję za odpowiedź

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Należy zwrócić uwagę tylko na typ i moc, czyli T5 i 54W..

0x

Pytanie dotyczy produktu: Zestaw oświetleniowy do pokrywy Osram, 120cm 2x54W T5 07.02.2021 21:14
Witam, Jaka jest różnica między Osram a DMR? Czy istnieje jakiś klips, którego mogę użyć, aby przymocować lampy retrofit do już zamontowanych lamp, które są w fabrycznej obudowie? Mam zestaw Diversa 375 litrów z aluminiową pokrywą ramy + wysuwana rampa aluminiowa oświetleniowa 2x świetlówki T5, ale w górnej części są zdejmowane 3x plastikowe płyty, do których nic nie można przymocować, więc nowo dołożone świetlówki musiałyby przylegać do już zamontowanych. Dziękuję

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Osram ma lepszej jakości balast. Jedyne co mi przychodzi do głowy to połączenie 2 klipsów razem za pomocą śruby i nakrętki.

Zapytaj ekspertów

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na to, czego szukałeś/aś? Zapytaj nas:

Poprzez wysłanie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlenia zapytań firmie INVITAL Aqua s.r.o. W każdym momencie istnieje prawo cofnięcia wyrażonej zgody. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zasadach przetwarzania danych osobowych oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wkładania postów dyskusyjnych..Może Ci się podobać