Jesteśmy największym internetowym sklepem akwarystycznym w Polsce

Zestaw oświetleniowy do pokrywy Osram, 120cm 1x54W T5

Kod towaru S535
164,99 zł
136,36 zł bez VAT
szt.

Dostępne 7 sztuk + nowy towar w drodze

Ładowanie daty dostawy

Ten produkt doręczymy za darmo na terenie całej Polski

Ładowanie osi czasu dostawy

Kompletny zestaw do łatwej instalacji oświetlenia w zakupionej lub wyprodukowanej obudowie. Nie trzeba zatrudniać elektryka, dzięki instrukcjom każdy może to zrobić.

Kompletne rampy do obudów są niepotrzebnie drogie, a kwoty za ich wykonanie sięgają tysięcy. Po przeczytaniu tego przewodnika można zaoszczędzić sporo pieniędzy, a efekt będzie dokładnie taki sam. Nie trzeba być majsterkowiczem, ponieważ wystarczy okablować wszystko zgodnie z instrukcjami. Ponadto, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów i markowego statecznika firmy OSRAM, masz gwarancję, że oświetlenie będzie działać przez wiele lat, co zdecydowanie nie ma miejsca w przypadku większości chińskich zestawów typu Glomat.

Można wyposażyć się w produkowaną przez siebie osłonę lub zakupić osłonę z tworzywa sztucznego. Metalowe wsporniki umożliwiają łatwe przymocowanie oświetlenia do pokrywy. Tak wygląda cały zestaw przed podłączeniem kabli (o tym, jak łatwo podłączyć kable do statecznika, powiemy w dalszej części instrukcji).

 světlo do krytu

Zobaczmy teraz, co znajduje się w zestawie i do czego służą poszczególne jego części

1) Statecznik elektroniczny

Jest to urządzenie, które zapala lampę fluorescencyjną, a następnie zasila ją prądem zmiennym.

Po obu stronach statecznika znajduje się listwa zaciskowa, do której podłącza się gniazdo i kabel do podłączenia do gniazda (patrz poniżej). Otwory na wkręty znajdują się także na samym korpusie statecznika, więc nie ma problemu z wkręceniem samego statecznika bezpośrednio do obudowy. Przykłady miejsc, w których można umieścić pokazano poniżej

predradnik osram

2) Gniazda

Świetlówki są montowane w gniazdach. Do zamocowania świetlówki potrzebne są dwa gniazda - jedno z prawej i jedno z lewej strony. Druga strona gniazda (z dwoma przewodami) jest podłączona do zacisku statecznika elektronicznego. Schemat podłączenia gniazdek do statecznika jest bezpośrednio wydrukowany na jego obudowie. Jednak w tym artykule opiszemy jeszcze szczegółowo, jak go okablować (więcej na ten temat w dalszej części artykułu). 

W naszym sklepie internetowym oferujemy wodoodporne gniazda w zestawach oświetleniowych.

vodotěsné patice

3) Świetlówki (nie wchodzą w skład zestawu - należy je dokupić)

Są one instalowane w statecznikach. Do zastosowań w akwarystyce zalecamy stosowanie wyłącznie trójpasmowych świetlówek renomowanych producentów, takich jak Tesla, OSRAM, Phillips, Narva itp. Trzypasmowe oznaczają, że mają oznaczenie 8XX (np. 840 lub 865). Końcówka 65 oznacza, że wytwarzane światło jest białe, a końcówka 40 oznacza, że światło jest lekko żółtawe (bardziej zbliżone do koloru żarówek). Zalecamy wybór jednego z tych dwóch odcieni.

zářivka osram

4) Metalowe uchwyty do mocowania lamp fluorescencyjnych do pokrywy

Świetlówek przymocowanych do gniazdek nie można po prostu umieścić na szybie akwarium. Musimy je przymocować do pokrywy. Pomogą nam w tym metalowe wsporniki, które przykręcamy do pokrywy od góry. Wtedy nie ma już problemu z wkręceniem świetlówek, które są podłączone do gniazdek po bokach. Oprawki te bezpiecznie utrzymują świetlówki wraz z gniazdami.

drzaky

5) Kabel do podłączenia stateczników do gniazda

Ten kabel służy do zasilania statecznika elektronicznego z sieci elektrycznej. Podłącz stronę z luźnymi przewodami do bloku zacisków statecznika (patrz poniżej), a drugą stronę do gniazdka. Z sieci zasilany jest statecznik, który następnie dostarcza prąd zmienny do gniazdek zasilających świetlówki. Rezultat jest oczywisty - świetlówki świecą.

kabel

Zalecamy, aby najpierw podłączyć do programatora czasowego, w którym światło będzie się świecić np. od 8.00 do 20.00, a następnie podłączyć do niego kabel. Dzięki temu nie będziemy musieli codziennie ręcznie włączać i wyłączać światła.

Jakie świetlówki należy podłączyć do każdego zestawu?

W naszym sklepie internetowym oferujemy kilka zestawów, w których umieszczane są świetlówki o różnej długości i różnej mocy:

Zawsze należy wybierać świetlówkę z oznaczeniem T5 i musi ona mieć moc w W, która jest podana w nazwie zestawu. Zatem w przypadku zestawu 1x24W i 2x24W jest to świetlówka 24W z oznaczeniem T5. Nie ma znaczenia, czy ma oznaczenie 840 czy 865 - to tylko informacja o barwie wytwarzanego światła.

Świetlówka o mocy 24 W ma długość 54,9 cm, więc nawet z założonymi gniazdami będzie miała nieco mniej niż 60 cm długości. Świetlówka o mocy 39 W ma długość 84,9 cm, a świetlówka o mocy 54 W - 114,9 cm. Jeśli więc obudowa ma długość 60 cm, nie można w niej umieścić zestawu o mocy 39 W, ponieważ nie zmieści się on na tej długości. Należy wybrać zestaw 1x24W lub 2x24W.

Sposób podłączenia gniazdek i przewodu zasilającego do listwy zaciskowej statecznika.

1) Okablowanie statecznika, który może zasilać tylko jedną lampę fluorescencyjną

Okablowanie tego typu statecznika jest bardzo proste. W ten sposób można połączyć zestawy oświetleniowe 1x24W 60cm, 1x39W 90cm i 1x54W 120cm. Przede wszystkim spójrz na poniższy rysunek:

 predradnik osram 1x24W

Po prawej stronie podłączamy gniazda, po lewej kabel zasilający z gniazda.

Najpierw podłączymy gniazda po prawej stronie. Podłącz jedno gniazdo do zacisków 21 i 22, a drugie gniazdo do zacisków 23 i 24. Nie ma znaczenia, czy niebieski przewód pierwszego gniazda znajduje się w zacisku 22 czy 21.

Następnie podłącz przewód zasilający po lewej stronie. Środkowy zacisk należy pozostawić pusty. Ponownie, nie ma znaczenia, czy pierwszy i trzeci zacisk to przewód niebieski czy brązowy.

Wystarczy włożyć przewody do zacisków i lekko je zatrzasnąć.

2) Okablowanie statecznika, który może zasilać dwie lampy fluorescencyjne

W ten sposób łączymy następujące zestawy oświetleniowe: 2x24W 60cm, 2x39W 90cm i 2x54W 120cm.

Obejrzyj poniższe zdjęcie oraz film:

 predradnik osram 2x24W

Lewa strona jest połączona w dokładnie taki sam sposób, jak w poprzednim przypadku. Po prawej stronie, potem trochę inaczej. Na filmie widać to pięknie i nie ma potrzeby opisywać tego jeszcze raz słowami. Zgodnie z tym filmem można podłączyć dowolną wersję z dwiema świetlówkami, nie tylko tę o mocy 54 W.

Jak przymocować podłączoną świetlówkę do obudowy?

Dzięki temu, że w zestawie znajdują się uchwyty do przykręcenia świetlówki, nie ma problemu z przykręceniem jej od góry do pokrywy. Na poniższych rysunkach widać, jak można rozwiązać ten problem:

osvětlení v krytu

Zaleca się umieszczenie balastu po drugiej stronie pokrywy (jeśli jest ona drewniana) lub, jeśli pokrywa jest ustawiona, można go umieścić we wgłębieniu (patrz poniższa ilustracja):

predradnik v krytu

Częścią zestawu jest zatem:

  1. Nowoczesny statecznik elektroniczny Osram

  2. Wodoszczelne gniazda do bezpiecznego zamocowania świetlówki - Kabel o długości 1 m 2 lub 4 sztuki w zależności od wybranego zestawu

  3. Metalowe wsporniki do mocowania świetlówki do pokrywy 2 lub 4 sztuki

  4. Kabel do podłączenia statecznika do gniazda

Lampy fluorescencyjne, zegary przełączające i reflektory nie wchodzą w skład zestawu..

Rating

Tylko klienci, którzy zakupili produkt mogą dodać recenzję.

W celu zapewnienia maksymalnej wiarygodności recenzji, które decydują o Twoim wyborze i dlatego są bardzo ważne, recenzje produktów mogą dodawać tylko klienci, którzy zakupili u nas produkty .

Oceniać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
Zaloguj się tutaj: Zaloguj się

+szybka wymiana rur jest ok

Spełnia wszystkie
Środki wszystkie, tylko trzeba uważać na okablowanie. Na rzeczywistym stateczniku jest inny schemat niż na filmiku. Według filmiku masz włożyć dwa przewody w jeden otwór kostki zaciskowej, co jest niemożliwe nawet z pomocą przelotek. Trzymaj się schematu na stateczniku.

CZ

Ta recenzja została dodana przez klienta z Czech, który dokonał u nas zakupu. Tekst recenzji został automatycznie przetłumaczony, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

Obie rury muszą działać jednocześnie

CZ

Ta recenzja została dodana przez klienta z Czech, który dokonał u nas zakupu. Tekst recenzji został automatycznie przetłumaczony, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

szybka zmiana lamp lub balastu jest ok.

CZ

Ta recenzja została dodana przez klienta z Czech, który dokonał u nas zakupu. Tekst recenzji został automatycznie przetłumaczony, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

W sumie odpowiedzieliśmy już na 2 pytań dotyczących tego produktu ✔

0x

Pytanie dotyczy produktu: Zestaw oświetleniowy do pokrywy Osram, 120cm 2x54W T5 10.09.2021 18:41
Witam,Proszę o informację czy mogę zastosować lampy ledowe w tym zestawie OSRAM 2x24W (2x18-40)? lub na co należy zwracać uwagę przy ich wyborze. Dziękuję za odpowiedź
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Należy zwrócić uwagę tylko na typ i moc, czyli T5 i 54W..

0x

Pytanie dotyczy produktu: Zestaw oświetleniowy do pokrywy Osram, 120cm 2x54W T5 07.02.2021 21:14
Witam, Jaka jest różnica między Osram a DMR? Czy istnieje jakiś klips, którego mogę użyć, aby przymocować lampy retrofit do już zamontowanych lamp, które są w fabrycznej obudowie? Mam zestaw Diversa 375 litrów z aluminiową pokrywą ramy + wysuwana rampa aluminiowa oświetleniowa 2x świetlówki T5, ale w górnej części są zdejmowane 3x plastikowe płyty, do których nic nie można przymocować, więc nowo dołożone świetlówki musiałyby przylegać do już zamontowanych. Dziękuję
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Osram ma lepszej jakości balast. Jedyne co mi przychodzi do głowy to połączenie 2 klipsów razem za pomocą śruby i nakrętki.

Zapytaj ekspertów

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na to, czego szukałeś/aś? Zapytaj nas:

Poprzez wysłanie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlenia zapytań firmie INVITAL Aqua s.r.o. W każdym momencie istnieje prawo cofnięcia wyrażonej zgody. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zasadach przetwarzania danych osobowych oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wkładania postów dyskusyjnych..Może Ci się podobać

Ładowanie produktów

Może Ci się podobać


Nie przegap promocji tygodnia!
74,99 zł
20%
59,99 zł

Dragon stone XL (> 4 kg)

177,85 zł
10%
160,06 zł

EHEIM air pump 400. Pompa…

34,49 zł
20%
27,59 zł

INVITAL Ferro 500 ml

42,99 zł
20%
34,39 zł

INVITAL Wafers Mix 1000 ml

46,99 zł
20%
37,59 zł

INVITAL ProfiVac odmulacz…

10,99 zł
20%
8,79 zł

Lepki, nieodparowujący płyn…

319,99 zł
15%
271,99 zł

Chihiros stojak do lamp…

114,22 zł
10%
102,79 zł

EHEIM pickup 60 2008

1 733,60 zł
10%
1 560,24 zł

Eheim professionel 4+ 350T…

16,79 zł
20%
13,43 zł

UP Aqua plastikowa roślina na…

149 zł
15%
126,65 zł

Invital RO BASIC odwrócona…

49,27 zł
20%
39,42 zł

Femanga Algen Stopp Spezial…

291,46 zł
10%
262,31 zł

Eheim Biopower 240 (2413)

124,53 zł
10%
112,08 zł

Eheim compactON 600

169,99 zł
15%
144,49 zł

INVITAL zestaw Lily Pipes…

240,90 zł
15%
204,77 zł

Sinkor LED II 90 cm WRB 30W z…

850 zł
10%
765 zł

Eheim professionel 4+ 250 2271

1 289,51 zł
10%
1 160,55 zł

Eheim professionel 4+ 600 2275

122,78 zł
10%
110,50 zł

Eheim Thermocontrol e25 W

49,99 zł
20%
39,99 zł

Hsbao HSB-950 pompa 1500 l…