Rataj Biokvas CO2 200

Kod towaru 1837

zapewni wystarczającą ilość CO2 w akwarium o objętości do 200 litrów. Pełny opis

37,90 zł
31,32 zł bez VAT
szt.

W magazynie wiele szt. + nowy towar w drodze

Zamów dzisiaj do 10:00 - a zamówienie dostarczymy jutro 21.09.2021
 • Dostarczenie zamówienia 20.09.

  dzisiaj

  Przyjęcie zamówienia

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 20.09.

  dzisiaj

  Zapakowanie przesyłki

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 20.09.

  dzisiaj

  Przekazanie przewoźnikowi

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 20.09.

  dzisiaj

  Dostawa na adres

 •  
 • Dostarczenie zamówienia 21.09.

  jutro

  Dostarczenie zamówienia

w celu stwierdzenia dokładnego terminu dostawy proszę wziąć pod uwagę pozostałe pozycje z koszyka


CO2 BIOKVAS 200 - zapewni wystarczającą ilość CO2 w akwarium o objętości do 200 litrów.

 

Zestaw składa się z plastikowej butelki o pojemności 1 litra, zakrętki, węża i kamienia do uwalniania CO2. Zawiera również sól odżywczy (250 g), kulturę mikroorganizmów (2 kapsułki) i aktywator (2 kapsułki)

 

ZNACZENIE: Dwutlenek węgla / CO2 / jest wchłaniany przez rośliny ze wszystkich składników odżywczych w największej ilości. Często brakuje go w akwarium. Sprawdzamy jego ilość za pomocą testu CARBON. Można wtedy dowiedzieć się, ile CO2 mamy w akwarium.

Brak CO2 w akwarium jest często spowodowany zbyt wydajną filtracją. Nadmierna rafinacja lub napowietrzanie wydala CO2 z wody i rośliny cierpią, dlatego zdecydowanie zalecamy biologiczną metodę filtracji. Oznacza to stosowanie wystarczająco dużego filtra (objętość filtra = 1-2% objętości akwarium) i odpowiedniego medium filtracyjnego (poliuretan). Wydajność filtra musi być regulowana, aby jego godzinowa wydajność nie przekraczała objętości akwarium. Wylot filtra powinien być umieszczony co najmniej 6-8 cm pod powierzchnią.


APLIKACJA Napełnij plastikową butelkę, która już zawiera sól odżywczą letnią WODĄ ( nigdy wodą z akwarium) i dodaj 2 czerwone kapsułki z mikroorganizmami. Dawkę aktywatora określa się w następujący sposób:

Załóż wąż na korek i dobrze dokręć napełnioną butelkę. Następnie umieszczamy butelkę tak, aby znajdowała się powyżej poziomu wody w akwarium i w temperaturze około 22-25 stopni. Niższa temperatura spowolniłaby lub zatrzymałaby proces biologiczny, podczas gdy w wyższej temperaturze fermentacja byłaby tak intensywna, że ​​zapas soli odżywczej zostałby zużyty w ciągu kilku dni. Umieszczenie na szybie w pobliżu lamp najlepiej pasuje do tych warunków, a ich działanie zapewnia optymalną temperaturę w ciągu dnia. W nocy, gdy nie jest oświetlony, temperatura spada, a to spowalnia wytwarzanie CO2 w pożądany sposób. Dopasuj długość węża, aby kamień, który przyczepiamy do jego końca, sięgał dna akw

Intensywność procesu musi zostać wstępnie sprawdzona i dostrojona. Odbywa się to poprzez pomiar UT wody za pomocą testu KARBON i pH wody za pomocą testu Akvin. Z tabelki Tillmana dowiemy się, czy w akwarium jest wystarczająca ilość CO2. Jeśli nie, zoptymalizuj działanie filtra w sposób opisany powyżej i dodaj 1-2 kapsułki aktywatora zgodnie z wielkością odchylenia pH od zalecanej wartości.arium. W ten sposób osiągamy to, że bąbelki CO2 uciekające z kamienia będą musiały przekroczyć maksymalną wysokość słupa wody i rozpuścić się w wodzie tak bardzo, jak to możliwe. To sprawia, że urządzenie jest gotowe do pracy. Tymczasem w butelce zaczyna się proces fermentacji biologicznej, który wytwarza CO2. Możemy upewnić się, że proces przebiega, spoglądając przez przezroczystą ścianę butelki. Najpóźniej w ciągu 24 godzin powinno nastąpić nadciśnienie CO2 i jego bulgotanie przez kamień w akwarium. Jeśli tak się nie stanie, sprawdź szczelność korka butelki lub wymień kamień.

Proces powinien trwać 7-14 dni. Gdy tylko okaże się, że produkcja CO2 skończyła się, konieczne jest wylanie zawartości butelki, dokładne przepłukanie butelki tylko czystą wodą i przywrócenie kultury fermentacyjnej. Możesz kupić zapasowe wkłady w specjalistycznym sklepie. Uwaga: W naczyniu fermentacyjnym powstaje nadciśnienie. Dlatego konieczne jest zapewnienie dobrej przepuszczalności węża, co zapewnia odprowadzanie CO2. Chroń również pojemnik przed nadmiernym ciepłem, zwierzętami i dziećmi, które mogłyby się przewrócić lub uszkodzić.

 

Dawkowanie:

 

Zamienne materiały do biokwasu znajdziesz tutaj: LINK ODKAZ

Oceniać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
Zaloguj się tutaj: Zaloguj się

Anonimowy w dniu 20. 3. 2019 u produktu Rataj Biokvas CO2 200

Użytkownik nie podał oceny tekstu

Anonimowy w dniu 17. 1. 2019 u produktu Rataj Biokvas CO2 200

Użytkownik nie podał oceny tekstu

Do tej pory nie dodano żadnego wpisu. Bądź pierwszy/a.

Zapytaj ekspertów

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na to, czego szukałeś/aś? Zapytaj nas:

Poprzez wysłanie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlenia zapytań firmie INVITAL Aqua s.r.o. W każdym momencie istnieje prawo cofnięcia wyrażonej zgody. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zasadach przetwarzania danych osobowych oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wkładania postów dyskusyjnych..​Może Ci się podobać