🔥 ZNIŻKA na pompy i oświetlenie Więcej tutaj 06d 23g 39m 49s

Jesteśmy największym internetowym sklepem akwarystycznym w Polsce

JBL Manado 3l

Kod towaru 1625
33,90 zł
28,02 zł bez VAT
szt.

Dostępne 5 sztuk + nowy towar w drodze

Ładowanie daty dostawy
Ładowanie osi czasu dostawy

JBL Manado to granulowane podłoże o wysokiej porowatości wspomagające wzrost roślin.
Dzięki swojej strukturze absorbuje nadwyżki związków mineralnych ze słupa wody i tworzy ich długoterminowy rezerwuar w podłozu.
Porowata struktura i brak ostrych krawędzi sprawiają, że jest nieszkodliwy dla ryb dennych.
JBL Manado sprzyja dobremu ukorzenianiu się roślin.
Jest doskonałem substratem dla rozwoju bakterii nitryfikacyjnych, dzięki czemu powierzchnia filtracji bilogicznej w akwarium zwiększa się kilkukrotnie.

Wielki test podłoży 🌿👇

Zastosowane rośliny to Micranthemum Monte Carlo i Eleocharis parvula. Rośliny były codziennie zraszane i doświetlane oświetleniem LED.

Widać, że rośliny gorzej rosną w zwykłym piasku. ADA substrat został użyty w wersji ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2, który nie jest tak odżywczy, a w klasycznej wersji z większą ilością substancji odżywczych rośliny rosłyby szybciej.

🤔 Nie chcesz popełnić błędu przy wyborze podłoża i spowodować znacznych szkód w swoim akwarium? A może zastanawiasz się, dlaczego najlepsze podłoża akwarystyczne są importowane z Japonii? Polecamy przeczytać nasze najnowsze artykuły na te tematy:

Dlaczego importujemy podłoże akwarystyczne aż z Japonii? 🗾

Sytuacje, kiedy w akwarystyce zaoszczędzić oznacza stracić 📉

Przedłuż żywotność swojego substratu akwarystycznego 🌿

Nawet podłoże akwarystyczne, które zawiera składniki odżywcze lub przynajmniej może je wchłonąć, warto uzupełnić o podłoże odżywcze, które umieszczamy pod nim.

1️⃣ Długotrwałe zaopatrzenie roślin w składniki odżywcze 🌿

Jeśli Twój substrat nie zawiera składników odżywczych😏, ale może je wchłaniać: wtedy podłoże odżywcze jest bardzo ważne - z tego względu, że konwencjonalne nawożenie w wodzie nie jest tak dobre jak duży zasobnik składników odżywczych przy korzeniach roślin🌱, zwłaszcza dla roślin, które pobierają składniki odżywcze głównie przez korzenie.

Niemniej jednak podłoże magazynujące składniki odżywcze jest ważne również w przypadku podłoży zawierających składniki odżywcze, ponieważ stosując je znacznie przedłużysz żywotność swojego dna🌿💪 = tzn. zanim zabraknie Ci składników odżywczych i będziesz musiał wymienić dno lub uzupełnić je nawozami do dna (tabletki do dna nie są zamiennikiem tej samej jakości).

2️⃣ Przepływ wody między korzeniami 💧

Akwaria mają przeważnie dno nachylone od tyłu do przodu, dlatego warstwa podłoża przy tylnej ścianie akwarium ma często ponad 10 cm wysokości😬.

Konwencjonalne podłoże ma małe granulki, dlatego woda nie przepływa łatwo między nimi, natomiast podłoże odżywcze ma granulki o wielokrotnie większej ziarnistości, dlatego woda przepływa nawet w niższych poziomach podłoża, dzięki czemu nie dochodzi do gnicia. nie dochodzi do gnicia.

Jaki substrat odżywczy zastosować? INVITAL DeepBasis

Ten substrat odżywczy jest wykonany z gleby wulkanicznej 🔥 wulkanu ASO znajdującego się w Japonii, gleby bogatej w składniki odżywcze i minerały. Jeśli nie chcesz iść na kompromis, zdobądź to podłoże, które jest jednym z najlepszych na rynku - dodatkowo możesz je teraz nabyć w okazyjnej cenie.


Dlaczego zakup INVITAL DeepBasis opłaca się tak bardzo? 🛒🤔

Ponieważ importowaliśmy go bezpośrednio z fabryki w Japonii⛩A ponieważ importujemy INVITAL DeepBasis bezpośrednio z fabryki, bez żadnych pośredników dystrybucyjnych😎 w przeciwieństwie do ADA Power Sand, który jest sprzedawany w Europie przez hurtownie, INVTAL DeepBasis jest na rynku znacznie tańszy niż ADA Power Sand. Daje to Państwu możliwość zakupu najwyższej jakości podłoża odżywczego w niższej cenie ✅

INVITAL DeepBasis znajdziesz tutaj😎 


Rating

Tylko klienci, którzy zakupili produkt mogą dodać recenzję.

W celu zapewnienia maksymalnej wiarygodności recenzji, które decydują o Twoim wyborze i dlatego są bardzo ważne, recenzje produktów mogą dodawać tylko klienci, którzy zakupili u nas produkty .

Oceniać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
Zaloguj się tutaj: Zaloguj się

📝 28.11.2018 u produktu JBL Manado 25l

Użytkownik nie podał oceny tekstu

📝 16.8.2018 u produktu JBL Manado 25l

Użytkownik nie podał oceny tekstu

📝 30.9.2022 u produktu JBL Manado 3l

Część mojego podłoża unosi się na powierzchni i nie chce zatonąć.

CZ

Ta recenzja została dodana przez klienta z Czech, który dokonał u nas zakupu. Tekst recenzji został automatycznie przetłumaczony, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

📝 11.9.2022 u produktu JBL Manado 5l

Witam, czy mogę zapytać ile litrów podłoża będzie potrzebne do dobrego ukorzenienia się roślin w akwarium 25 l? Podłoże 3l czy co najmniej 5l? Z góry dziękuję za odpowiedź.

CZ

Ta recenzja została dodana przez klienta z Czech, który dokonał u nas zakupu. Tekst recenzji został automatycznie przetłumaczony, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

📝 25.5.2022 u produktu JBL Manado 25l

Pływające po powierzchni

CZ

Ta recenzja została dodana przez klienta z Czech, który dokonał u nas zakupu. Tekst recenzji został automatycznie przetłumaczony, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

📝 11.3.2022 u produktu JBL Manado 25l

Dość solidne podłoże, nie siada, dość dobrze trzyma kształt. Jest on jednak lekki i nie nadaje się do połowu większych ryb dennych - może zwijać się przy gwałtownych ruchach większego pancernika. Sadzenie kwiatów to też nerwowe zadanie, roślina wchodzi w podłoże jak w zegarku, ale wyciągnięcie pęsety bez trzymania rośliny drugą ręką to nadludzki wyczyn i wymaga cholernie dużo praktyki :D Wolałem nie próbować odwapniać ze względu na jej lekkość... i raczej posadzić rośliny dywanowe (monte carlo, eleocharis mini, hirsuita) :D Trzymają się w nim i opierają nalotom krewetek, małych pand i loricaride sp.red. Jeśli miałbym założyć kolejne akwarium, 50:50 tak lub nie dla tego podłoża. W innych zbiornikach mam piasek z filtra basenowego i jest on a) prawie darmowy b) wszystko w nim wytrzymuje przy pierwszym załadunku :D c) ale nie ma żadnych składników odżywczych. Pod Manado mam JBL FloraBasis. Przy silnym oświetleniu, co2 i nawożeniu wszystko, co kupię w sklepie dla rośliny, rośnie w podłożu.

CZ

Ta recenzja została dodana przez klienta z Czech, który dokonał u nas zakupu. Tekst recenzji został automatycznie przetłumaczony, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

Zgłosić błąd

Z kategorii na stronie

Kod produktu: 1625
Producent: Substraty JBL | Wszystko z JBL
Kategoria: Substraty, podłoża aktywne do akwarium roślinnego, krewetkarium
Dostępność: Dostępne od zaraz
Typ substratu: glina kalcynowana
Produkty z serii: JBL Manado

W sumie odpowiedzieliśmy już na 9 pytań dotyczących tego produktu ✔

0x

Pytanie dotyczy produktu: JBL Manado 10l 21.07.2022 08:16
Ile podłoża na 200 litrów akwarium

INVITAL

Invital.pl pisze:
Witam,
proszę o podanie wymiarów akwarium, długość oraz szerokość wówczas dokładnie obliczymy jaka ilość podłoża będzie potrzebna. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: JBL Manado 10l 25.05.2022 11:24
Dzień dobry czy mozna nałożyć trochę tego podłoża i dać zwir na górze czy nie bardzo?

INVITAL

Invital.pl pisze:
Witam,
jest to możliwe, ale wówczas podłoże straci swoje właściwości, nie polecam przykrywać podłoża czymkolwiek. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: JBL Manado 25l 07.04.2021 22:34
Ile litrów podłoża potrzeba do akwarium 50 litrów, o wymiarach 60x30x30, jeśli chcę z tyłu mieć ok. 10 cm

INVITAL

Invital.pl pisze:
Witam, do zbiornika, który Pan posiada aby z tyłu było około 10cm a z przodu 3cm trzeba użyć około 6 litrów podłoża. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: JBL Manado 10l 12.10.2020 19:49
Ile litrów będę potrzebował do 112l 80x35 aby rośliny swobodnie rosły?

INVITAL

Invital.pl pisze:
Witam, 10 litrów powinno wystarczyć. Pozdrawiam

0x

Pytanie dotyczy produktu: JBL Manado 25l 26.12.2017 22:47
Dzień dobry, Czy ten substrat będzie odpowiedni dla karasi chińskich? 

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, tak, jest odpowiedni dla karasi chińskich. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: JBL Manado 10l 03.09.2017 13:57
Dzień dobry, czytałem gdzies, że nie należy tego subtratu czyscić odmulaczem ze względu na zawartość składników odżywczych. Jaka jest prawda? 

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, nie ma w tym prawdy :)Mówimy tu o substratach, które znajdują się pod wierzchnią warstwą, odmulają zupełnie wszystkie substraty, po drugie ten substrat nie zawiera żadnych składników odżywczych. Potrafi pobrać składniki odżywcze. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: JBL Manado 10l 02.02.2017 08:54
Dzień dobry, muszę opłukać ten substrat przed użyciem? 

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry,nie jest to konieczne. Można po włożeniu do akwarium wpuścić 1/3 wody, następnie całą wypuścić i znowu wpuścić. Dzięku temu pobywamy się nadmiaru kurzu.

0x

Pytanie dotyczy produktu: JBL Manado 10l 12.12.2016 06:58
dzień dobry, chciałbym zapytać czy 10 litrów podłoża wystarczy do akwarium 60*30*30

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry,tak, 10 litrów substratu w zupełności wystarczy.

0x

Pytanie dotyczy produktu: JBL Manado 5l 26.11.2020 21:51
Witam , czy możliwe jest zastosowanie piasku jako warstwy wierzchniej na tym podłożu ? Dziękuję
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, jest to możliwe, ale podłoże straci swoje właściwości, nie polecam nakładania go na siebie..

Zapytaj ekspertów

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na to, czego szukałeś/aś? Zapytaj nas:

Poprzez wysłanie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlenia zapytań firmie INVITAL Aqua s.r.o. W każdym momencie istnieje prawo cofnięcia wyrażonej zgody. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zasadach przetwarzania danych osobowych oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wkładania postów dyskusyjnych..Może Ci się podobać

Ładowanie produktów

Może Ci się podobać


Nie przegap promocji tygodnia!
127,11 zł
9%
115,29 zł

EHEIM air pump 100. Pompa…

54,07 zł
20%
43,26 zł

Elektroniczny miernik pH

309 zł
15%
262,65 zł

Invital RO HOME odwrócona…

239,99 zł
15%
203,99 zł

INVITAL Pompa ECO P-4800 4500…

214,99 zł
15%
182,74 zł

Filtr zewnętrzny SUNSUN HW-302

154,90 zł
10%
139,45 zł

EHEIM air pump 200. Pompa…

39,99 zł
20%
31,99 zł

INVITAL Artemia flakes 1000 ml

1 219,99 zł
16%
1 029,99 zł

Hagen Fluval FX-4

1 569,99 zł
30%
1 099,99 zł

Hagen Fluval FX-6

197,99 zł
15%
168,29 zł

INVITAL wewnętrzna lampa…

254,99 zł
12%
224,90 zł

INVITAL EXPRO-1000

34,99 zł
20%
27,99 zł

SUNSUN JVP-110 2000 l/h

6,19 zł
20%
4,95 zł

UP Aqua wata filtracyjna…

99,90 zł
20%
79,92 zł

Controsoil 10l Powder podłoże…

147,99 zł
18%
120,99 zł

Lampa LED MA06-A6 5W do kul…

3,19 zł
20%
2,55 zł

Wkład polipropylenowy 10“ 5…

15,49 zł
20%
12,39 zł

INVITAL Macro 250 ml

1 106,88 zł
15%
940,85 zł

Chihiros WRGB II SLIM 120 90W…

334,99 zł
10%
302,99 zł

Haqos EXPRO-1200 Plus z…

719,99 zł
5%
683,99 zł

Eheim professionel 4+ 250 2271