💧💡ZNIŻKĄ: Lampy UV Więcej tutaj 06d 14g 31m 13s

Jesteśmy największym internetowym sklepem akwarystycznym w Polsce

Ebi Gold Shrimp Soil 5 litrów

Kod towaru 2215
82,99 zł
68,59 zł bez VAT
szt.

W magazynie > 30 sztuk

Ładowanie daty dostawy
Ładowanie osi czasu dostawy
cashback

Zwrócimy Ci 1,66 zł za zakup produktu.

Otrzymasz zniżkę na następny zakup. Warto regularnie robić u nas zakupy.

Więcej informacji o programie lojalnościowym

Ebi Gold Shrimp Soil 5L to specialnie zaprojektowane podłoże do hodowli krewetek. Składa się ono z różnych odmian ciemnej ziemi i zawiera niewiele dodatków. Dzięki temu skorupiaki nie zostaną uśmiercone przez materiały gnijące, a podłoże Ebi Gold Shrimp Soil nie powoduje zachwiań ważnych wartości wody, wręcz odwrotnie stabilizuje je. Bardzo duża powierzchnia i otwarta, porowata budowa granulek sprawia, że podłoże Ebi Gold Shrimp Soil stanowi idealną przestrzeń dla rozwoju ważnych bakterii i mikroorganizmów. Te naturalne warunki życiowe są ważną podstawą dla rozwoju zrównoważonego ekosystemu w akwarium. Podłoże nie powinno być płukane przed użyciem, należy je wsypać bezpośrednio do akwarium. Po zalaniu może wystąpić chwilowe, delikatne zmącenie wody, które ustąpi po kilku godzinach zostawiając jasną i przejrzystą wodę. Podłoże Ebi Gold Shrimp Soil jest produkowane tylko i wyłącznie z naturalnych surowców.

Opis:  

- idealne siedlisko dla pożytecznych bakterii i mikroorganizmów.

- jest produkowane tylko z naturalnych surowców

- obniża twardość wody do GH 4-5 i KH 1-2

- stabilizuje wartość pH do 6,3 - 6,8 dla idealnych warunków w krewetkarium(w zależności od wody z wodociągu)

- nie trzeba płukać przed użyciem

- nie powoduje wzrostu glonów

- posiada bardzo ciemną, szarą, atrakcyjną barwę

- granulacja 1,5 - 2,5 mm

 

Polecone ilości:

- Akwarium kostka 22x22cm, podłoże o wysokości 3cm: 1,5 litra

- Akwarium kostka 40x40cm, podłoże o wysokości 5,5 cm: 9,3 litra

- Akwarium 40x30cm, podłoże o wysokości 4cm: 5 litrów

- Akwarium 60x30cm, podłoże o wysokości 5cm: 9,3 litra

Wielki test podłoży 🌿👇

Zastosowane rośliny to Micranthemum Monte Carlo i Eleocharis parvula. Rośliny były codziennie zraszane i doświetlane oświetleniem LED.

Widać, że rośliny gorzej rosną w zwykłym piasku. ADA substrat został użyty w wersji ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2, który nie jest tak odżywczy, a w klasycznej wersji z większą ilością substancji odżywczych rośliny rosłyby szybciej.

🤔 Nie chcesz popełnić błędu przy wyborze podłoża i spowodować znacznych szkód w swoim akwarium? A może zastanawiasz się, dlaczego najlepsze podłoża akwarystyczne są importowane z Japonii? Polecamy przeczytać nasze najnowsze artykuły na te tematy:

Dlaczego importujemy podłoże akwarystyczne aż z Japonii? 🗾

Sytuacje, kiedy w akwarystyce zaoszczędzić oznacza stracić 📉

Przedłuż żywotność swojego substratu akwarystycznego 🌿

Nawet podłoże akwarystyczne, które zawiera składniki odżywcze lub przynajmniej może je wchłonąć, warto uzupełnić o podłoże odżywcze, które umieszczamy pod nim.

1️⃣ Długotrwałe zaopatrzenie roślin w składniki odżywcze 🌿

Jeśli Twój substrat nie zawiera składników odżywczych😏, ale może je wchłaniać: wtedy podłoże odżywcze jest bardzo ważne - z tego względu, że konwencjonalne nawożenie w wodzie nie jest tak dobre jak duży zasobnik składników odżywczych przy korzeniach roślin🌱, zwłaszcza dla roślin, które pobierają składniki odżywcze głównie przez korzenie.

Niemniej jednak podłoże magazynujące składniki odżywcze jest ważne również w przypadku podłoży zawierających składniki odżywcze, ponieważ stosując je znacznie przedłużysz żywotność swojego dna🌿💪 = tzn. zanim zabraknie Ci składników odżywczych i będziesz musiał wymienić dno lub uzupełnić je nawozami do dna (tabletki do dna nie są zamiennikiem tej samej jakości).

2️⃣ Przepływ wody między korzeniami 💧

Akwaria mają przeważnie dno nachylone od tyłu do przodu, dlatego warstwa podłoża przy tylnej ścianie akwarium ma często ponad 10 cm wysokości😬.

Konwencjonalne podłoże ma małe granulki, dlatego woda nie przepływa łatwo między nimi, natomiast podłoże odżywcze ma granulki o wielokrotnie większej ziarnistości, dlatego woda przepływa nawet w niższych poziomach podłoża, dzięki czemu nie dochodzi do gnicia. nie dochodzi do gnicia.

Jaki substrat odżywczy zastosować? INVITAL DeepBasis

Ten substrat odżywczy jest wykonany z gleby wulkanicznej 🔥 wulkanu ASO znajdującego się w Japonii, gleby bogatej w składniki odżywcze i minerały. Jeśli nie chcesz iść na kompromis, zdobądź to podłoże, które jest jednym z najlepszych na rynku - dodatkowo możesz je teraz nabyć w okazyjnej cenie.


Dlaczego zakup INVITAL DeepBasis opłaca się tak bardzo? 🛒🤔

Ponieważ importowaliśmy go bezpośrednio z fabryki w Japonii⛩A ponieważ importujemy INVITAL DeepBasis bezpośrednio z fabryki, bez żadnych pośredników dystrybucyjnych😎 w przeciwieństwie do ADA Power Sand, który jest sprzedawany w Europie przez hurtownie, INVTAL DeepBasis jest na rynku znacznie tańszy niż ADA Power Sand. Daje to Państwu możliwość zakupu najwyższej jakości podłoża odżywczego w niższej cenie ✅

INVITAL DeepBasis znajdziesz tutaj😎 


Rating

Tylko klienci, którzy zakupili produkt mogą dodać recenzję.

W celu zapewnienia maksymalnej wiarygodności recenzji, które decydują o Twoim wyborze i dlatego są bardzo ważne, recenzje produktów mogą dodawać tylko klienci, którzy zakupili u nas produkty .

Oceniać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
Zaloguj się tutaj: Zaloguj się

📝 28.1.2019 u produktu Ebi Gold WaterPlant Soil powder 5l

Użytkownik nie podał oceny tekstu

📝 1.1.2019 u produktu Ebi Gold Shrimp Soil 5 litrów

Użytkownik nie podał oceny tekstu

📝 10.12.2018 u produktu Ebi Gold WaterPlant Soil powder 5l

Niestety w akwarium mam za mało tego substratu żebym mógł ocenić czy jest dobry czy zły. Krewetki nie mają z nim problemów. Rośnie na nim Eleocharis Acicularis, który nie jest zbyt wymagający. Jest to substrat dla krewetek nie do uprawy roślin.

📝 24.11.2018 u produktu Ebi Gold WaterPlant Soil powder 5l

Rośliny się dobrze przyjęły. Jest lekki ale nie wiruje.

📝 28.10.2018 u produktu Ebi Gold Shrimp Soil 5 litrów

Użytkownik nie podał oceny tekstu

📝 2.8.2018 u produktu Ebi Gold WaterPlant Soil powder 5l

Użytkownik nie podał oceny tekstu

📝 28.1.2024 u produktu Ebi Gold WaterPlant Soil powder 5l

bardzo zadowolony

CZ

Ta recenzja została dodana przez klienta z Czech, który dokonał u nas zakupu. Tekst recenzji został automatycznie przetłumaczony, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

📝 6.7.2023 u produktu Ebi Gold WaterPlant Soil powder 5l

Super krewetki są dobre dla niebieskich.

CZ

Ta recenzja została dodana przez klienta z Czech, który dokonał u nas zakupu. Tekst recenzji został automatycznie przetłumaczony, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

📝 16.5.2023 u produktu Ebi Gold Shrimp Soil 5 litrów

Satysfakcja.

CZ

Ta recenzja została dodana przez klienta z Czech, który dokonał u nas zakupu. Tekst recenzji został automatycznie przetłumaczony, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

📝 2.10.2022 u produktu Ebi Gold Shrimp Soil 5 litrów

Prawdopodobnie najlepszy dla krewetek

CZ

Ta recenzja została dodana przez klienta z Czech, który dokonał u nas zakupu. Tekst recenzji został automatycznie przetłumaczony, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

W sumie odpowiedzieliśmy już na 6 pytań dotyczących tego produktu ✔

0x

Pytanie dotyczy produktu: Ebi Gold Shrimp Soil 5 litrów 22.03.2017 12:35
Dzień dobry, można ten substrat pomieszać z substratem ada? pozdrawiam

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, nic strasznego by się nie stało ale nie polecam takiego połączenia. W substratach dobre jest to, że wiemy czego od nich oczekiwać i jakie parametry po ich użyciu będzie miała woda. Po połączeniu substratów nie można tego przewidzieć. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: Ebi Gold WaterPlant Soil powder 5l 28.11.2016 17:18
Chciałbym się zapytać czy przy użyciu tego substratu (jako jedynego) trzeba wymieniać wodę tak często jak przy sybstracie ADA? Czy przy grubszej warstwie trzeba użyć pod ten substrat jeszcze na przykład lawę wulkaniczną? Dziekuje  

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry,tak, można użyć lawy wulkanicznej. Producent Ebi Gold twierdzi, że z substratu do wody nie dostaje sie tak duża ilość amoniaku jak z ADA, ale dla pewności wymieniałbym wodę jak najczęściej, przynajmniej na poczatku. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: Ebi Gold WaterPlant Soil powder 5l 01.06.2021 07:55
Dzień dobry jest potrzebny z tym podłożem przy użyciu wody z RO. Akwarium będzie w 95% obsadzone wkładami filtracyjnymi seachem matrix, purygen i clearwater. Dla krewetek Caridina Red i Black cristal
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, to nie jest konieczne..

0x

Pytanie dotyczy produktu: Ebi Gold Shrimp Soil 5 litrów 06.04.2021 14:12
Witam mam w akwarium podłoże ebi gold shrimp do akwarium wlewam wodę demineralizowaną i mam pytanie, że podłoże obniża twardość i ph ale czy jak wleję wodę demineralizowaną to czy może wzbogacić ją o minerały czy muszę dodać np. seachem equilibrium czy powinienem mieć w akwarium ph i gh takie jak jest podane przy stosowaniu podłoża Dziękuję
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Jeśli używasz wody RO, musisz użyć Equilibrium.

0x

Pytanie dotyczy produktu: Ebi Gold Shrimp Soil 5 litrów 28.01.2021 11:26
Witam. Myję go w wiadrze z wodą od 2 dni, a woda nadal jest czarna jak węgiel. Boję się, że jak włożę go do akwarium to woda zrobi się czarna. Nigdy mi się to nie zdarzyło z żadnym podłożem. I czy w tym podłożu mogę hodować L-cupy i terchy? Dziękuję za odpowiedź.
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Pierwszym błędem było umycie podłoża. Są to granulki, które po namoczeniu stają się miękkie i łatwo się rozpadają. Podłoże powinno być najpierw umieszczone w akwarium, następnie regularnie podlewane i opróżniane..

0x

Pytanie dotyczy produktu: Ebi Gold Shrimp Soil 5 litrów 02.01.2021 18:38
Witam, zastanawiam się, po jakim czasie substrat traci swoje właściwości redukujące Ph i Gh?
CZ

To pytanie dodał użytkownik z Czech. Tekst pytania i odpowiedzi został przetłumaczony automatycznie, ale treść nie została w żaden sposób zmieniona.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, za około rok.

Zapytaj ekspertów

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na to, czego szukałeś/aś? Zapytaj nas:

Poprzez wysłanie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlenia zapytań firmie INVITAL Aqua s.r.o. W każdym momencie istnieje prawo cofnięcia wyrażonej zgody. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zasadach przetwarzania danych osobowych oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wkładania postów dyskusyjnych..Może Ci się podobać

Ładowanie produktów

Może Ci się podobać


Nie przegap promocji tygodnia!
77,90 zł
20%
62,32 zł

Wentylator chłodzący FS-55

1 059,21 zł
6%
997,99 zł

Eheim professionel 4+ 600 2275

324,98 zł
15%
276,23 zł

Chihiros podstawa z…

139,99 zł
15%
118,99 zł

Zestaw Neo Flow M z tworzywa…

14,79 zł
20%
11,83 zł

UP Aqua plastikowa roślina na…

36,99 zł
20%
29,59 zł

INVITAL Algae Spirulina…

129,99 zł
15%
110,49 zł

Zestaw Lily Pipes Skimmer 12…

279,99 zł
15%
237,99 zł

Filtr zewnętrzny SUNSUN HW-303

43,99 zł
20%
35,19 zł

Wąż do oczka wodnego 32mm 1 ¼…

229,99 zł
15%
195,49 zł

INVITAL elektroniczny miernik…

849,90 zł
2%
834,40 zł

Eheim professionel 4+ 350 2273

129,99 zł
15%
110,49 zł

ATG tło do terrarium 60x40 cm…

44,99 zł
20%
35,99 zł

INVITAL LED WRGB oświetlenie…

268,90 zł
15%
228,57 zł

Sinkor LED II 105 cm WRB 35W…

458,99 zł
15%
390,14 zł

Zestaw CO2 Standard z…

190,99 zł
15%
162,34 zł

Heaqo filtr kaskadowy EXPRO…

11,21 zł
20%
8,97 zł

Wężyk napowietrzający…

3,19 zł
20%
2,55 zł

Wkład polipropylenowy 10“ 1…

74,99 zł
20%
59,99 zł

Dragon stone XL (> 4 kg)

392,99 zł
10%
354,99 zł

Haqos EXPRO-1500 Plus z…