Jesteśmy największym internetowym sklepem akwarystycznym w Polsce

Dlaczego importujemy podłoże akwarystyczne aż z Japonii?

Wielu z Was, akwarystów, zastanawia się pewnie, dlaczego sprowadzamy podłoże akwarystyczne aż z Japonii. Na początek przypomnijmy sobie zalety ich stosowania:

 ✅ Zawiera dużą ilość składników odżywczych

 ✅ Sprawia, że woda jest krystalicznie czysta

 ✅ Stwarza idealną wodę dla krewetek i ryb

 ✅ Wchłania nadmiar składników odżywczych

 ✅ Obniża pH i twardość wody

Japońskie podłoże to alfa i omega sukcesu w akwarium roślinnym. Zaoszczędź na niemarkowym filtrze, wybierz tańsze oświetlenie, nie kupuj testów... ale na podłożu nigdy nie skąp.


Korzyści już znamy, ale dlaczego z Japonii? 🗾

Ponieważ ten rodzaj podłoża powstaje z gleby, która jest bardzo bogata w składniki odżywcze i nie wszędzie występuje. W Japonii konkretnie, gleba ta powstała w wyniku aktywności wulkanicznej, 🌋 która jest typowa dla tego państwa. 😎

Ale w Europie przecież także występuje czarnoziem? 🤔

Co prawda nawet w Europie, stosunkowo niedaleko od nas, występuje bardzo żyzna czarna ziemia, ale Japonia znana jest z historii uprawy bonsai, ogrodów japońskich, hodowli koi w stawach ogrodowych, a przede wszystkim jako twórca nowoczesnej akwarystyki, zwanej aquascapingiem.

Z tego powodu w Japonii powstały fabryki produkujące te specyficzne substraty i choć mogłyby być produkowane w Europie, to nie są, więc wszystkie są importowane z Japonii.


Jaka jest różnica między substratami ADA, Tropica, Dennerle lub INVITAL?

Bardzo małe. 😉 Dla lepszego wyjaśnienia posłużmy się analogią samochodową: Japońskie podłoże to najlepszy rodzaj gleby, coś jak w samochodach marek premium, takich jak Mercedes, Ferrari, BMW, Audi itp.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz BMW, czy Mercedesa, będziesz miał bardzo wysokiej jakości samochód, z którego będziesz zadowolony i nie zauważysz praktycznie żadnej różnicy w poziomie komfortu ✅ Podobnie jest z wymienionymi wyżej podłożami, które mogą się nieco różnić poszczególnymi stężeniami substancji i grysu, ale ostatecznie ze wszystkimi odniesiesz sukces.


Jak to się dzieje, że nie ma różnicy między markami?

Dzieje się tak dlatego, że praktycznie wszystkie substraty pochodzą z tych samych fabryk. Marki takie jak Tropica, Dennerle czy ADA kupują produkty z tych samych fabryk co my, które dostosowują w niektórych parametrach podczas zamawiania, ale ostatecznie jest to w 90% to samo podłoże z tej samej fabryki.

Każdy producent/marka produkuje tylko niewielką część swojego asortymentu, w którym się specjalizuje, a reszta produktów jest kupowana w zagranicznych fabrykach i rebrandowana pod własną marką. Dlatego jeśli handlowiec twierdzi, że japoński susbtrat takiej a takiej marki jest lepszy, to prawie na pewno nie jest to prawda.


Jakie podłoże więc wybrać?

Skoro podsumowaliśmy, że podłoża są bardzo podobne, to będzie Was interesowała cena, a w tej dziedzinie wygrywa INVITAL Controsoil.

🤔 Powód? Ponieważ substrat sprowadzamy bezpośrednio z fabryki, usuwamy jeden element pośredni w postaci marki (ADA, Tropica, Dennerle).

Uzyskaj korzyści

Dołącz do naszej strony na Facebooku, aby otrzymywać rabaty, informacje o nowych artykułach i tutorialach, praktyczne wskazówki, inspiracje oraz wiele więcej.

Możesz dołączyć tutaj

Jesteśmy również na INSTAGRAMIE

Na naszym Instagramie, jak również na naszej stronie FB, regularnie, codziennie dodajemy ciekawe treści, takie jak rabaty, porady, filmy i wiele innych. Dołącz do naszego IG, a nie przegapisz niczego.

Możesz dołączyć tutaj