PROMOCJA na podłoża japońskie INVITAL controsoil

Jesteśmy największym internetowym sklepem akwarystycznym w Polsce

ADA Aqua Soil Amazonia Powder 9 l

Kod towaru 625
394,99 zł
326,44 zł bez VAT
Kiedy będzie dostępny?

Niedostępny

Wkrótce towar zostanie przyjęty do magazynu wyślij powiadomienie..

Ten produkt doręczymy za darmo na terenie całej Polski

 • Dostarczenie zamówienia

  Towar nie jest dostępny?

 •  
 • Dostarczenie zamówienia

  Za parę minut ustalimy termin przyjęcia towaru

 •  
 • Dostarczenie zamówienia

  Bezzwłocznie poinformujemy Państwa o terminie

 •  
 • Dostarczenie zamówienia

  Po przyjęciu towaru wyślemy Państwu e-mail

 •  
 • Dostarczenie zamówienia

  Później możesz dokonać zakupu

 • Kiedy będzie dostępny?

ADA AQUA SOIL AMAZONIA to najwyższej klasy, wysokogatunkowe, naturalne podłoże. Gwarantuje zdrowy wzrost roślin oraz ich korzeni, naturalny wygląd, stabilizacje parametrów wody, wieloletnią pracę bez potrzeby wymiany podłoża na nowe oraz nie powoduje zmętnienia wody.
Produkty ADA - Aqua Design Amano - to światowej klasy marka stworzona przez akwarystę Takashi Amano, który uważany jest za wpływową osobowość światowej akwarystyki. Znacząco przyczynił się do ukształtowania pojęcia akwarium naturalnego. Jego zbiorniki zachwycają i stanowią inspiracje dla kolejnych pokoleń akwarystów.
Seria AQUA SOIL powstała z istoty naturalnego piękna różnorodnych ziem i podwodnych krajobrazów świata. Matka Natura pokazuje wielość swoich aspektów, czasami dynamiczna, czasami delikatna. Seria AQUA SOIL Amazonia wytworzona z wybranej naturalnej ziemi, to podłoże zaprojektowane z myślą o akwarystach, którzy chcą wyrazić doskonałe piękno każdego tropikalnego regionu w swoich akwariach. 

Specjalne właściwości Serii AQUA SOIL:
Nowa ulepszona formuła nie powoduje zmętnienia lub zabarwienia wody w świeżo założonym akwarium. ADA Amazonia, składa się z granulek o rozmiarze i gęstości idealnej dla zdrowego wzrostu roślin. Granulki AQUA SOIL oczyszczają wodę przechwytując zanieczyszczenia unoszące się w toni oraz bez żadnego oddziaływania chemicznego obniżają twardość wody i poziom pH do wartości zapewniających komfortowy wzrost większości roślin wodnych. 

Użycie AQUA SOIL z POWER SAND pobudza szybki rozwój bakterii w podłożu oraz stwarza idealne warunki dla systemu korzeniowego roślin wodnych. 

Sposób użycia:
- Nie płukać przed użyciem. - Do założenia 60 litrowego akwarium (60cm x 30cm x 36cm) potrzeba około 9 litrów podłoża.

Rozłóż AQUA SOIL równo na dnie akwarium lub na podłożu POWER SAND. Uformuj spadek powierzchni w kierunku przedniej szyby akwarium, co uwypukli perspektywę. Umieść talerz lub deskę przed nalewaniem wody tak żeby nie powodować wymywania substancji odżywczych z podłoża. Po nalaniu wody ponownie wyrównaj podłoże AQUA SOIL z pomocą narzędzi takich jak SAND FLATTENER. Sadzenie roślin jest łatwiejsze, gdy poziom wody jest na tyle niski, że tylko przykrywa podłoże AQUA SOIL. Po posadzeniu roślin napełnij akwarium wodą. Kieruj strumień wody delikatnie na talerz lub deskę. Woda może ulec zmętnieniu po wlaniu wody. Zmętnienie to znika po kilku godzinach przy właściwie działającym systemie filtracyjnym.

Podłoże w Akwarium Naturalnym: to porcja żwiru, na której sadzi się rośliny akwariowe. Jest ono swoistą kombinacją różnych substancji. Spód podłoża to 5-10 mm warstwa Power Sandu, który zawiera substancje organiczne pochodzenia roślinnego oraz wolno uwalniające się nieorganiczne substancje odżywcze. Doprowadzają one składniki odżywcze do roślin. Następnie jest warstwa naturalnej gleby Aqua Soil. Jej cząsteczki są delikatne, a wysoka zawartość kwasów organicznych, przyczynia się do rozwoju korzeni. Ostatnia warstwa to jasny piasek, używany jako piasek dekoracyjny na pierwszym planie kompozycji. Uzasadnieniem dla zastosowania tak zróżnicowanych materiałów jest fakt, że taki system pozwala na zdrowy rozwój roślinności i naturalny wygląd akwarium. Pomimo, że jasny piasek nie przyczynia się do rozwoju roślin, tak jak warstwa Aqua Soil, używa się go w celach dekoracyjnych. Nie należy jednak dopuszczać do rozrastania się roślin na tym obszarze gdyż nie ma tam warunków dla ich wzrostu.

Wielki test podłoży 🌿👇

Zastosowane rośliny to Micranthemum Monte Carlo i Eleocharis parvula. Rośliny były codziennie zraszane i doświetlane oświetleniem LED.

Widać, że rośliny gorzej rosną w zwykłym piasku. ADA substrat został użyty w wersji ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2, który nie jest tak odżywczy, a w klasycznej wersji z większą ilością substancji odżywczych rośliny rosłyby szybciej.

Oceniać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
Zaloguj się tutaj: Zaloguj się

📝 17.10.2022 u produktu ADA Aqua Soil Amazonia Powder 3 l

Nie mam jeszcze zdania, zobaczę

📝 18.7.2020 u produktu ADA Aqua Soil Amazonia Powder 9 l

Początkowy kontakt z produktem jest bardzo dobry, trzyma kształt i rośliny.

📝 15.4.2020 u produktu ADA Aqua Soil Amazonia Powder 3 l

Kvalita

Zgłosić błąd

Z kategorii na stronie

Kod produktu: 625
Producent: Substraty ADA | Wszystko z ADA
Kategoria: Substraty do akwarium
Dostępność: Na żądanie (Wyślij pytanie)
Typ substratu: japoński
Grubość folii: dla krewetek
Produkty z serii: ADA Aqua Soil Amazonia

W sumie odpowiedzieliśmy już na 4 pytań dotyczących tego produktu ✔

0x

Pytanie dotyczy produktu: ADA Aqua Soil Amazonia Powder 9 l 14.04.2021 10:36
Witam, w jakiej kolejności warstw powinienem użyć żwiru, Amazonii, Power Sand i dodatków? Dziękuję za odpowiedź

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Dodatki, Power Sand na wierzchu i Amazonia na wierzchu. Żwir jest używany tylko na pierwszym planie, ale nie przywiera do niczego. To tylko dla ozdoby.

0x

Pytanie dotyczy produktu: ADA Aqua Soil Amazonia Powder 9 l 31.01.2021 19:54
Witam, chciałbym zapytać czy dobrze/możliwe jest stosowanie z tym podłożem odżywek specjalistycznych Tropica?

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Raczej polecam Seachem niż Tropicę. Ale na pewno nie będzie to miało znaczenia.

0x

Pytanie dotyczy produktu: ADA Aqua Soil Amazonia Powder 9 l 26.01.2021 21:29
Witam, chciałbym zapytać o ile to podłoże wraz z piaskiem ADA powder S obniża PH wody? Ewentualnie, do jakiej wartości PH dostosowuje wodę to podłoże wraz z podłożem ADA powder sand S? Z góry dziękuję za odpowiedź.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry,

0x

Pytanie dotyczy produktu: ADA Aqua Soil Amazonia Powder 3 l 24.03.2015 09:23
Dzień dobry chciałabym sie zapytać jak wielkiego opakowania potrzebuję do akwarium o objetości 112L dziękuje 

INVITAL

Invital.pl pisze:

Zapytaj ekspertów

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na to, czego szukałeś/aś? Zapytaj nas:

Poprzez wysłanie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlenia zapytań firmie INVITAL Aqua s.r.o. W każdym momencie istnieje prawo cofnięcia wyrażonej zgody. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zasadach przetwarzania danych osobowych oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wkładania postów dyskusyjnych..Może Ci się podobać