PROMOCJA na podłoża japońskie INVITAL controsoil

Jesteśmy największym internetowym sklepem akwarystycznym w Polsce

ADA Aqua Soil Amazonia 9l

Kod towaru 621
221,99 zł
183,46 zł bez VAT
Kiedy będzie dostępny?

Niedostępny

Wkrótce towar zostanie przyjęty do magazynu wyślij powiadomienie..

Ten produkt doręczymy za darmo na terenie całej Polski

 • Dostarczenie zamówienia

  Towar nie jest dostępny?

 •  
 • Dostarczenie zamówienia

  Za parę minut ustalimy termin przyjęcia towaru

 •  
 • Dostarczenie zamówienia

  Bezzwłocznie poinformujemy Państwa o terminie

 •  
 • Dostarczenie zamówienia

  Po przyjęciu towaru wyślemy Państwu e-mail

 •  
 • Dostarczenie zamówienia

  Później możesz dokonać zakupu

 • Kiedy będzie dostępny?

ADA AQUA SOIL AMAZONIA to najwyższej klasy, wysokogatunkowe, naturalne podłoże. Gwarantuje zdrowy wzrost roślin oraz ich korzeni, naturalny wygląd, stabilizacje parametrów wody, wieloletnią pracę bez potrzeby wymiany podłoża na nowe oraz nie powoduje zmętnienia wody.
Produkty ADA - Aqua Design Amano - to światowej klasy marka stworzona przez akwarystę Takashi Amano, który uważany jest za wpływową osobowość światowej akwarystyki. Znacząco przyczynił się do ukształtowania pojęcia akwarium naturalnego. Jego zbiorniki zachwycają i stanowią inspiracje dla kolejnych pokoleń akwarystów.
Seria AQUA SOIL powstała z istoty naturalnego piękna różnorodnych ziem i podwodnych krajobrazów świata. Matka Natura pokazuje wielość swoich aspektów, czasami dynamiczna, czasami delikatna. Seria AQUA SOIL Amazonia wytworzona z wybranej naturalnej ziemi, to podłoże zaprojektowane z myślą o akwarystach, którzy chcą wyrazić doskonałe piękno każdego tropikalnego regionu w swoich akwariach. 

Specjalne właściwości Serii AQUA SOIL:
Nowa ulepszona formuła nie powoduje zmętnienia lub zabarwienia wody w świeżo założonym akwarium. ADA Amazonia, składa się z granulek o rozmiarze i gęstości idealnej dla zdrowego wzrostu roślin. Granulki AQUA SOIL oczyszczają wodę przechwytując zanieczyszczenia unoszące się w toni oraz bez żadnego oddziaływania chemicznego obniżają twardość wody i poziom pH do wartości zapewniających komfortowy wzrost większości roślin wodnych. 

Użycie AQUA SOIL z POWER SAND pobudza szybki rozwój bakterii w podłożu oraz stwarza idealne warunki dla systemu korzeniowego roślin wodnych. 

Sposób użycia:
- Nie płukać przed użyciem. - Do założenia 60 litrowego akwarium (60cm x 30cm x 36cm) potrzeba około 9 litrów podłoża.

Rozłóż AQUA SOIL równo na dnie akwarium lub na podłożu POWER SAND. Uformuj spadek powierzchni w kierunku przedniej szyby akwarium, co uwypukli perspektywę. Umieść talerz lub deskę przed nalewaniem wody tak żeby nie powodować wymywania substancji odżywczych z podłoża. Po nalaniu wody ponownie wyrównaj podłoże AQUA SOIL z pomocą narzędzi takich jak SAND FLATTENER. Sadzenie roślin jest łatwiejsze, gdy poziom wody jest na tyle niski, że tylko przykrywa podłoże AQUA SOIL. Po posadzeniu roślin napełnij akwarium wodą. Kieruj strumień wody delikatnie na talerz lub deskę. Woda może ulec zmętnieniu po wlaniu wody. Zmętnienie to znika po kilku godzinach przy właściwie działającym systemie filtracyjnym.

Podłoże w Akwarium Naturalnym: to porcja żwiru, na której sadzi się rośliny akwariowe. Jest ono swoistą kombinacją różnych substancji. Spód podłoża to 5-10 mm warstwa Power Sandu, który zawiera substancje organiczne pochodzenia roślinnego oraz wolno uwalniające się nieorganiczne substancje odżywcze. Doprowadzają one składniki odżywcze do roślin. Następnie jest warstwa naturalnej gleby Aqua Soil. Jej cząsteczki są delikatne, a wysoka zawartość kwasów organicznych, przyczynia się do rozwoju korzeni. Ostatnia warstwa to jasny piasek, używany jako piasek dekoracyjny na pierwszym planie kompozycji. Uzasadnieniem dla zastosowania tak zróżnicowanych materiałów jest fakt, że taki system pozwala na zdrowy rozwój roślinności i naturalny wygląd akwarium. Pomimo, że jasny piasek nie przyczynia się do rozwoju roślin, tak jak warstwa Aqua Soil, używa się go w celach dekoracyjnych. Nie należy jednak dopuszczać do rozrastania się roślin na tym obszarze gdyż nie ma tam warunków dla ich wzrostu.

Wielki test podłoży 🌿👇

Zastosowane rośliny to Micranthemum Monte Carlo i Eleocharis parvula. Rośliny były codziennie zraszane i doświetlane oświetleniem LED.

Widać, że rośliny gorzej rosną w zwykłym piasku. ADA substrat został użyty w wersji ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2, który nie jest tak odżywczy, a w klasycznej wersji z większą ilością substancji odżywczych rośliny rosłyby szybciej.

Oceniać mogą tylko zarejestrowani użytkownicy.
Zaloguj się tutaj: Zaloguj się

📝 10.1.2022 u produktu ADA Aqua Soil Amazonia 9l

Polecam już dla samego uczucia. To jest bezcenne.

📝 24.10.2020 u produktu ADA Aqua Soil Amazonia 9l

Przetestowałem Amazonię, Amazonię Light i Invital Soil Powder. Amazonia jest mocniejsza i dlatego trochę lepiej trzyma ulgę. Invital jest znacznie ciemniejszy i mniej twardnieje pod wpływem wody. Pod względem odporności i wielkości granulek, Invital Soil Powder jest porównywalny z Amazonią. Amazonia Powder jest znacznie mniejsza i mocniejsza.

📝 3.6.2020 u produktu ADA Aqua Soil Amazonia 9l

utrzymuje idealny poziom pH, co znajduje odzwierciedlenie we wzroście roślin.

📝 12.5.2020 u produktu ADA Aqua Soil Amazonia 9l

Najlepsze podłoże na rynku.
Kawałek Japonii w domu.
Cena
Brak papierowej instrukcji w języku angielskim, jak wymieniać wodę w ciągu pierwszych 3 tygodni
Zalecane

📝 10.5.2020 u produktu ADA Aqua Soil Amazonia 9l

Rośliny zawsze dobrze rosną w tym podłożu. Satysfakcja.

📝 29.4.2020 u produktu ADA Aqua Soil Amazonia 9l

+Jeden z najlepszych japońskich substratów
+Nie można porównać z platynową ziemią np.
Cena

📝 15.4.2020 u produktu ADA Aqua Soil Amazonia 9l

Kvalita

📝 2.1.2020 u produktu ADA Aqua Soil Amazonia 9l

proste TOP
jednoznacne cena, nic ine

📝 25.10.2018 u produktu ADA Aqua Soil Amazonia 9l

Użytkownik nie podał oceny tekstu

📝 23.8.2018 u produktu ADA Aqua Soil Amazonia 9l

Użytkownik nie podał oceny tekstu

Zgłosić błąd

Z kategorii na stronie

Kod produktu: 621
Producent: Substraty ADA | Wszystko z ADA
Kategoria: Substraty do akwarium
Dostępność: Na żądanie (Wyślij pytanie)
Typ substratu: japoński
Grubość folii: dla krewetek
Produkty z serii: ADA Aqua Soil Amazonia

W sumie odpowiedzieliśmy już na 11 pytań dotyczących tego produktu ✔

0x

Pytanie dotyczy produktu: ADA Aqua Soil Amazonia 9l 12.10.2021 09:20
Witam, chciałabym zapytać jaka jest frakcja tego podłoża? Mam 54 litrowe akwarium, czy możecie mi doradzić, ile będę potrzebował, jeśli chcę warstwę około 4cm z przodu i 10cm z tyłu? Dziękuję za odpowiedź

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Producent nie podaje tego wprost, ale ja szacuję, że ziarnistość wynosi ok. 2-4 mm.

Tutaj jest kalkulator do obliczenia potrzebnej ilości: https://www.invital.pl/substraty-do-akwarium
Ja polecam 5cm z przodu i 8cm z tyłu. Tak więc zgodnie z obliczeniami potrzebujesz 12 litrów podłoża..

0x

Pytanie dotyczy produktu: ADA Aqua Soil Amazonia 9l 27.05.2021 12:46
Witam, chciałabym zapytać czy podłoże jest czarne i jaka jest jego ziarnistość. Lub jakie czarne podłoże pożywkowe możecie polecić do bardzo zarośniętego akwarium, używam Volcano Black z Rataje i chcę spróbować innego podłoża. Dziękuję Miskovsky

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Producent nie podaje wielkości ziarna, ale jest ono podobne do Volcano Black.. Podłoże nie jest całkowicie czarne, ma taki kolor: https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/specialni-substraty-pro-rostliny/ada-aqua-soil-amazonia-9-l#&gid=1&pid=3

0x

Pytanie dotyczy produktu: ADA Aqua Soil Amazonia 9l 22.04.2021 00:00
Dzień dobry. Chciałabym zapytać. Mam świeżo założone akwarium na tydzień z podłożem Ada stock i Ada Aqua soil Amazonia. Zakupiłem również maszynę Co2. Ale przez cały tydzień mój dropchecker pokazuje jasnozielone zabarwienie. Chcę zapytać czy będę potrzebował co2 tutaj z tym podłożem, czy to się zmieni po kilku tygodniach i co2 będzie musiało być upuszczone również.Dziękuję za odpowiedź.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Jeśli nie dozujesz CO2, a drop checker jest zielony, płyn w środku jest zły, polecam zakup laboratoryjnie przetestowanego płynu: https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/co2-do-akvaria/dennerle-co2-special-indikator-naplne-do-drop-checkeru

0x

Pytanie dotyczy produktu: ADA Aqua Soil Amazonia 9l 08.03.2021 11:02
Witam, zaczynam nowe akwarium z tym podłożem i chciałbym zapytać czy jest jakaś różnica w porównaniu do klasycznej Amazonii oprócz wyglądu, bardziej chodzi mi o ilość składników odżywczych jakie zawiera i czy w pierwszych tygodniach trzeba często podmieniać wodę. Ostatnie pytanie brzmi: czym nawozić przez pierwsze tygodnie ? Tylko potas? Dziękuję

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Tak, częstsze zmiany są konieczne i nie używałbym żadnych nawozów w pierwszym tygodniu, potem dodawałbym potasu w miarę potrzeb i testów.

0x

Pytanie dotyczy produktu: ADA Aqua Soil Amazonia 9l 10.01.2021 15:57
Witam, chciałabym prosić o poradę. Czy pod ADA Aqua Soil Amazonia 9 l potrzebne jest pożywne podłoże do przechowywania, czy też produkt wystarcza do wzrostu średnio wymagających roślin? Chciałbym zastosować żwir lawowy jako podłoże , czy jest to możliwe? Dziękuję Demciková

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, Tak, to wystarczy, możesz użyć wiórków lawy..

0x

Pytanie dotyczy produktu: ADA Aqua Soil Amazonia 9l 20.03.2017 06:17
Dzień dobry. Zamierzam zbudować akwarium roślinne i kupiłem w tym celu substrat Aqua Soil Amazonia. Czy powinienem włączyć filtr i CO2 zaraz po założeniu akwarium? Albo można poczekać 3 tygodnie z powodu zmiany wody wymaganej przez substrat? Dziękuję

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry,zarówno filtr, jak również CO2 muszą być włączone już od pierwszej minuty, w przeciwnym wypadku roślinność w akwarium wkrótce by zginęła.

0x

Pytanie dotyczy produktu: ADA Aqua Soil Amazonia 9l 10.03.2017 15:42
dzien dobry, czy przy uzyciu Amazonii można hodować również ryby denne, na przykład ancitrusy lub corydorasy? Substrat nie będzie się przesuwał poprzez ich przemieszczenie sie po akwarium? dziękuje PS

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry,tego typu ryby można bez problemu hodować przy użyciu Amazonii. Jednak przy użyciu ADA Amazonia nie będzie ich widzieć, ponieważ dno będzie praktycznie całe zarośnięte. Do miejsc gdzie akwarysta chce mieć wolne miejsce, bez roślin nie daje sie substratów ADA a sypie zwykły piasek. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: ADA Aqua Soil Amazonia 9l 26.09.2016 07:02
Dzień dobry, jeśli użyje na dno lawę wulkaniczną a następnie około 4 cm AquaSoil, to czy pod lawę trzeba zastosować jeszcze jakiś substrat odżywczy np. Tetra Plant Complete Substrate?

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, 
pieniądze, które mają być przeznaczona na substrat odżywczy polecam zainwestować w kolejny worek ADA Amazonia, ponieważ 4 cm to bardzo cienka warstwa. Im więcej Amazoni w akwarium tym lepiej, ponieważ ma dobry wpływ na twardość wody i pH w akwarium. Jeśli tego produktu będzie za mało, nie poprawi parametrów wody. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: ADA Aqua Soil Amazonia 9l 03.04.2016 16:04
Dzień dobry, mam pytanie czy macie jakieś doświadczenia w połączeniu substratu aqua soil + power sand i kabla ogrzewającego dno? w wielu artykułach pojawia się informacja o zaletach takiego rozwiązania, a jakie jest wasze zdanie? jaki miałoby to wpływ na ten substrat? Dziękuje za odpowiedź

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, ogrzewanie dna ma wielu zwolenników jak również wielu przeciwników. Nie słyszałem o żadnym akwaryście, ktory używałby kabla ogrzewającego dno w połączeniu z tym substratem. Osobiście nie używałbym tego kabla. Jeśli w pokoju z akwarium jest stała temperatura nie musisz się nad tym zastanawiać. Wystarczy zwykły podgrzewacz. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: ADA Aqua Soil Amazonia 9l 19.01.2016 07:57
Dzień dobry, jaka ilość ADA soil Amazonia jest potrzebna do akwarium o rozmiarze 80x40x50. Bardzo dziękuje za odpowiedź.

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry,Z przodu zazwyczaj umieszcza się około 5 cm a z tyłu około 20 i więcej. Średnia to około 12 cm. Objętość prostopadłościanu 80x40x12 = 38,4 litra. W takim przypadku będziesz potrzebował 4 9 l worki ADA Aqua Soil Amazonia. Dla uzyskania niższego zużycia na tylną częśc, gdzie produktu używa się najwięcej, daje się lawę wulkaniczną. 

0x

Pytanie dotyczy produktu: ADA Aqua Soil Amazonia 9l 01.10.2015 06:48
Dzień dobry, można użyć tego substratu w akwarium, w którym jest już woda?

INVITAL

Invital.pl pisze:
Dzień dobry, jest to możliwe. Jesli jednak duża ilość Amazonie zostanie dosypana do akwarium z rybami, to w kolejnych dwóch do trzech tygodniach dojdzie do uwolnienia amoniaku i składników odżywczych do wody co może zaszkodzić rybom. W tym przypadku należy codziennie przez pierwszy tydzien wymieniać 1/2 wody, a przez kolejny tydzień conajmniej co drugi dzień.  

Zapytaj ekspertów

Nie znalazłeś/aś odpowiedzi na to, czego szukałeś/aś? Zapytaj nas:

Poprzez wysłanie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przetwarzania i wyświetlenia zapytań firmie INVITAL Aqua s.r.o. W każdym momencie istnieje prawo cofnięcia wyrażonej zgody. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zasadach przetwarzania danych osobowych oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wkładania postów dyskusyjnych..Może Ci się podobać